425 5e. Zij, die een stuk van het servies breken, moeten dit ver goeden. De tafel. le. De noodige tafels van 3.9 M. lengte met banken worden in het zoogenaamde dagverblijf geplaatst, aan elke tafel kunnen 16 of 18 man plaats nemen. 2®. Er is een fuselier-hofmeester die, onder verantwoordelijkheid van den menagemeester, de tafel in orde brengt. 3®. Yoor elk militair wordt een diep en een plat bord gereed gezet; voor lepel, vork en mes zorgt de man zelf. 4®. De tafel wordt één uur voor het eten in orde gebracht. De kok, geholpen door den hofmeester, legt onder toezicht van den menagemeester, het vleesch, de eieren, de sambal enz. naar behooren verdeeld op het platte bord, dat op het diepe is geplaatst. 5®. Een kwart uur voor het eten overtuigt de luitenant van de week (den dag) zich van de behoorlijke verdeeling van het vleesch enz. en ziet toe dat in de keuken het eten opgeschept is. 6®. Zoo noodig kan peper, zout, azijn en mosterd op tafel worden geplaatst. 7®. Na afloop van het kamerappèl (middagappèl) begeeft de sergeant van de week zich met de noodige manschappen naar de keuken om het eten te halen. De andere militairen nemen plaats aan tafel. De groepscommandanten of oude soldaten zitten aan het hoofd der tafel en zijn verantwoordelijk voor de orde. 8®. Wanneer het eten is opgebracht, en alle militairen gezeten zijn, zegt de sergeant der week „eet smakelijk". Door de militairen die aan het hoofd der tafel zitten, worden een of meer manschappen aangewezen om op te scheppen. 9®. Niemand mag spijzen van tafel medenemeo, uitgezonderd het portie vleesch, enz. 10®. Na afloop van het eten worden alle spijzen, die nog ge voeglijk benuttigd kunnen worden, zooals rijst, aardappelen, soep enz. door den hofmeester verzameld en onmiddellijk naar de keuken ge bracht om zoo mogelijk voor een volgenden maaltijd te worden gebruikt. De keuken. 1®. De korporaal-planton blijft in de keuken en heeft met het in orde brengen der tafel niets te maken.

Indisch Militair Tijdschrift | 1894 | | pagina 442