426 2® De sergeant der week doet bijtijds opgave aan den menage meester van die militairen, die niet aan tafel komen. 3®. Het servies wordt door de keukenkoelies, in of nabij de keuken, schoongemaakt en daarna opgeborgen in de daarvoor be stemde draagbare kisten (pakkisten). 4®. De kok zal, op aanwijzing van den menagemeester, het over gebleven eten nuttig aanwenden. Zoo kan meestal de rijst die des voormiddags is overgebleven, onder die voor 's middags gemengd worden, aardappelen die 's middags zijn overgebleven kan men dikwijls den volgenden dag benutten voor friccadel of in de erwtensoep, de 's middags overgebleven rijst kan men den volgenden dag in de soep doen enz. Menue. Aangezien het mijn streven was den deelnemers aan de menage een goede, krachtige en smakelijke voeding te verschaffen, zonder overdaad of weelde, had ik het onderstaand wekelijksche menue vastgesteld. Toen dat menue een paar maanden in werking was, bleek mij, dat de manschappen daarmede zeer ingenomen waren, en dat met de aangegeven voedingswijze groote voordeden waren te behalen, zoodat nog verbeteringen konden worden aangebracht. Ontbijt. Behalve eiken morgen brood met boter en koffij, op Zondag kaas, Maandag hoofdkaas, Dinsdag een of twee gekookte eieren, Woensdag biefstuk, Donderdag een gebakken ei, Vrijdag gerookt spek en Zaterdag een of twee gekookte eieren. Voormiddageten. Het voormiddageten werd verstrekt zooals de schaftorde bedoeld bij A. O. 1890 H°. 37 aangeeft, met uitzondering dat op Vrijdag boonensoep werd gegeten omdat het bleek dat het ration boonen, op Zondag verstrekt, te groot was. Verder werd bij de soep met rijst en vleesch, een ei, dingding, gedroogde visch of iets anders verstrekt. Middageten. Het middageten was ook zooals de schaftorde aan geeft, dus op Zondag bruine boonen met varkensvleesch, Maandag rijst, Dinsdag aardappelen, Woensdag rijst, Donderdag rijst, Vrijdag aardappelen en Zaterdag rijst en tweemaal per week vruchten. Wanneer rijst werd gegeten, waren behalve sajor en sambal, nog twee toespijzen b.v. friccadel met een ei, kip met dingding, visch met haché enz. op de borden verdeeld.

Indisch Militair Tijdschrift | 1894 | | pagina 443