430 Karroo struiken. Geen boom was ergens te zien, behalve op de oevers der rivier en die was ver weg en de zon brandde op haar hoofd. De Angorageiten graasden om haar, aardige dieren met wit zjjden haar. Maar Jannita schreide. Als een engel eens al de tranen, die gestort zijn, mocht verzamelen, dan geloof ik, dat kindertranen de bitterste zouden zijn. Zij was zoo vermoeid en de zon was zoo heet, dat zij haar hoofdje tegen de melkstruik legde en in slaap viel. Zij droomde een heer lijken droom. Zij dacht, dat toen zij 's avonds naar de hoeve terugging, de muren bedekt waren met rozen en dat de „Kraals" niet gebouwd waren van rooden steen, maar van boomen vol bloesems. En de dikke, oude Boer glimlachte, toen hij de geiten over een stokje liet springen, dat hij in de hand hield. Toen zij in huis ging, gaf haar meesteres haar een geheelen koek voor haar avondeten en de schoonzoon van den boer schopte haar niet, maar zeide: Dankje! toen zij zijn laarzen uittrok. Het was een schoone droom. In het Hoogduitsch (1 uur). Athene was een der beroemdste steden der wereld en de zetel der wetenschappen en schoone kunsten, waar de grootste staatsmannen, veldheeren, wetgevers en redenaars, welke de geschiedenis kent, leefden, waar de bekwaamste bouwmeesters, beeldhouwers en schilders wedijverden, om de stad met hunne meesterwerken te versieren, waar de uitmuntendste dichters den roem der natie bezongen en de edelste wijzen aan hunne tijdgenooten lessen voordroegen, welker zuiverheid en waarheid nog thans een voorwerp van bewondering zijn. Wat er van oudheden nog voorhanden is, ligt grootendeels buiten de tegenwoordige stad. Zelfs de brug, die voorheen midden in het oude Athene lag, ligt nu verre daarvan verwijderd. Een weemoedig gevoel bevangt den, in de geschiedenis ervaren reiziger, wanneer hij met datgene, wat Athene eens was, den tegenwoordigen toestand vergelijkt. Uit de nog bestaande tempels hebben de Turken moskeeën en de Christenen kerken gemaakt en de puinhoopen der oude, heerlijke gebouwen, die eens de pleinen versierden, liggen verstrooid rond of worden tot bouwsteenen voor smakelooze, moderne huizen gebruikt.

Indisch Militair Tijdschrift | 1894 | | pagina 447