"V -A„ IR I -A. De eischen voor een goed magazijnRepeteergeweer in Amerika. Zooals men weet, is eenigen tijd geleden in de Yereenigde Staten van Noord-Amerika aangenomen een repeteergeweer van 8 mM. kaliber, stelsel Krag- Jörgensen. Den 2den Januari 1893 is door het Departement van Oorlog van boven genoemde Republiek een circulaire uitgevaardigd, bevattende inlichtingen voor uitvinders, die verbeteringen aan draagbare (magazijn) vuurwapenen (repeteergeweren enz.) aan een onderzoek of eene beproeving door boven genoemd departement wenschen te onderwerpen. Onder dagteekening van 16 September 1893 werd, met verwijzing naar 3 bladz. 1 van bovengenoemde circulaire, een Aanhangsel of Bijlage uitgevaardigd van den volgenden inhoud, die hier in het Nederlandsch wordt wedergegeven. De voornaamste eigenschappen, die voordeelig of noodig worden geacht voor de inrichting voor een goed magazijn (repeteer) geweer van klein kaliber voor militair gebruik, zijn de volgende 1°. Het is noodzakelijk, dat het wapen, zoowel met gevuld als met ledig magazijn, als enkellader kan worden gebezigd. 2°. De repeteerknop, welks stand de werking van het geweer als enkellader of als repeteergeweer bepaalt, moet zóóveel uitsteken, zulk een vorm bezitten, en zóó geplaatst zijn, dat hij door de vuurleiders gemak kelijk kan worden gezien. De repeteerknop moet echter niet zoodanig zijn aangebracht, dat de soldaat hem door onachtzaamheid (bij ongeluk) van stand kan doen veranderen; hij moet echter zoowel bij ledig als gevuld magazijn gemakkelijk kunnen werken (bewogen worden), naar gelang dit vereischt wordt. 3°. Het is wenschelijk, dat het magazijn gevuld kan worden, onver schillig of de repeteerknop gesteld is voor gewoon (langzaam) of voor repeteer (snel) vuur. 4°. Het is noodig, dat het magazijn gemakkelijk (snel) geladen,of aange vuld kan worden met enkele, niet in een houder zich bevindende patronen. 5°. Het is wenschelijk, dat het magazijn gemakkelijk met pakjes pa-

Indisch Militair Tijdschrift | 1894 | | pagina 452