436 tronen (in houders) kan geladen worden, en noodig, dat die houders geen deel uitmaken van het repeteer-mechanismus. 6°. Het is noodig, dat de (bodem van den) bak zulk een vorm bezit, dat de patroon daarin kan worden gelegd, en zonder behulp der hand, alleen door den grendel in de kamer kan worden gebracht (geschoven) en zulks zoowel als het magazijn ledig of gevuld is, en in reserve wordt gehouden. 7°. Het is wensehelijk dat de grendel uit een stuk zijeen afzon derlijke afsluiter wordt ondoelmatig geacht. 8°. Het is noodig dat de grendel bij het afgaan van het schot aan zijn vooreinde gesteund wordt door een nok of nokken, en het is wen sehelijk, dat er ook bij het achtereinde een hulpsteunpunt bestaat, hetzij door een nok aan den grendel of door het voetstuk van den grendelknop (handvat) of door beide middelen. 9°. Het is voor de gemakkelijke behandeling noodig, dat het openen van den grendel (sluitstuk) en het losmaken der ledige huls, in het begin geschiedt door eene draaiende beweging, waardoor nokken (met schuine, hellende vlakken) op den grendel, het sluitstuk of den bak in werking komen; en dat eveneens het op de juiste plaats brengen van de patroon en het geheel sluiten (laatste sluitingsmoment) van den grendel op gelijke (draaiende) wijze geschiedt. 10°. Het is wensehelijk dat het geheel spannen der spiraalveer (slag- veer) door bovengenoemde twee bewegingen geschiedt. 11°. Het is noodig, dat de grendel gesloten is, vóór dat de slagpin het slaghoedje der patroon kan bereiken. 12°. Het is wensehelijk, dat, bij het niet afgaan van het schot, de spiraal(8lag)veer weder gespannen kan worden, zonder den grendel te bewegen (openen). 13°. Het is wensehelijk, dat de patroontrekker sterk is en niet aan de draaiende beweging van den grendel deelneemt. 14°. Het is wensehelijk, dat de ledige huls, zonder het wapen of den soldaat te raken, maar ook met niet meer dan voldoende kracht, door den uitwerper wordt verwijderd. 15°. Het is noodig, dat het mechanisme sterk en eenvoudig zij, uit zoo weinig mogelijk samenstellende deelen bestaat, zonder het gebruik van bijzondere gereedschappen spoedig (en gemakkelijk) uit elkander genomen en weder ineen gezet kan worden, en dat tot de verbinding der samenstellende deelen een minimum aantal schroeven of pinnen dienen. 16°. Het is noodig, dat de gemakkelijke en zachte (geleidelijke) wer-

Indisch Militair Tijdschrift | 1894 | | pagina 453