CAVALERIETACTIEK. In nummer 4 van dezen jaargang kondigden wij de verschijning aan van „een nieuw leerboek over tactiek", op last van den Minister van Oorlog in Nederland, vervaardigd door de le luitenants der infan terie A. Hoogeboom (die thans kapitein is) en Gr. J. C. A. Pop. Verkeerden we, toen wij die aankondiging schreven, in de meening, dat wij voorshands alleen te doen hadden met een leerboek over de tactiek der infanterie en dat die over de cavalerie en artillerie in eenen afzonderlijken band weldra zouden volgen uit het dezer dagen van de pers gekomen, voor ons liggende Hoofdstuk II blijkt ons thans, dat het leerboek zal omvatten de Tactiek van alle wapenen en dat thans die der cavalerie het licht ziet, om over eenige maanden door een over artillerietactiek handelend Hoofdstuk III te worden gevolgd. Verneemt men nu alverder dat deze tactische leercursus voor het ruiterwapen,100 pagina's druk met een 5 tal duidelijke platen ons even lezenswaardig voorkomt als het over de infanterietactiek handelend Ie Hoofdstuk, omdat deze nieuwe pennevrucht van even veel belezenheid der makers getuigenis aflegt, dan zij reeds hiermede verklaard, dat wij elk Indisch officier met de meeste gerustheid durven in overweging geven, zich zoo spoedig mogelijk van den rijken in houd van het boek in persoon te vergewissen. Het zij ons na deze ontboezeming veroorloofd, eene wandeling door het boek te maken en nu en dan een oogenblik stil te staan op enkele paden, die, niet uitsluitend door den officier in Europa, maar even zeer door den officier van het Indisch leger leerzaam af te patnpuil- leeren zijn. Men vergunne ons het maken van dien marsch, opdat wij des te beter in het licht stellen, hoeveel lezenswaardigs er in des Heeren Hoogeboom en Pop 's belangrijke cavaleriestudie al zoo voorkomt.

Indisch Militair Tijdschrift | 1894 | | pagina 483