526 minsten zeer gebrekkig moet zijn en waaraan nogthans onbetwistbaar zeer veel gelegen legd dat aan welmelde heer Nordman bureau- en tafelgeld zoude kunnen worden toegelegd, inzelver voegen als de commandeerende officieren van de Fransche hulptroepen en van het regiment van Wurtemberg genieten, geproportioneerd, zo wel na de qualiteit, als na de benodigd- heeden van den heer Nordman. Afstandmeters in Italië. Na langdurige en nauwgezette proeven, genomen met alle mogelijke soorten van binnen- en buitenlandsche afstandmeters, heeft de commissie van proefneming met geweren aan den telemeter Pavese de voorkeur gegeven. Reeds in het nieuwe schietvoorschrift werd deze den officieren als een zeer gemakkelijk mede te voeren, eenvoudig en goedkoop instru ment aanbevolen, dat van groot nut kan zijn bij het schatten van af standen en bij het leiden van het vuur zoowel bij manoeuvres als in het gevecht. Het is uitgevonden door den directeur van het kadaster in de provincie Turin, berust op de wetten van de terugkaatsing, terwijl men om het te gebruiken basis noch tabellen noodig heeft. Het is zeer klein en wordt geleverd in den vorm van een ring, die aan den vinger kan worden gedragen of van een plaatje dat op het gevest van sabel of degen kan worden bevestigd. Bij het le legerkorps worden uitgebreide proeven met dit instrument genomen en voorloopig met alleszins bevre digenden uitslag; de gemiddelde fout bedraagt 5 °/00. De vervaardiging in het groot is opgedragen aan de fabriek Salmoiragki te Milaan. Militair Weekblad. Liederenbundel voor Janmaat en Soldaat. Onderstaande boekbeschouwing, voorkomende in het Militair Weekblad van 4 October, vergezeld van een woord van aanbeveling dier Redactie, nemen wij gaarne over, ter bevordering van het goede doel door den samensteller daarmede beoogd, niet twijfelende of de bundel zal ook spoe dig zijn weg vinden in ons leger.

Indisch Militair Tijdschrift | 1894 | | pagina 543