528 wordt, geschiedt zulks, zooals reeds bij sommige korpsen, zonder eenige risico. En thans een woord tot alle weidenkenden in den lande. Helpt mij, evenals bij leger en vloot, ook bij het volk den zang ver beteren. Dit bundeltje blijve niet alleen in de kaz ernes, op Hr. Ms. oorlogsschepen, neen het worde overal verspreid. Iedereen, die piano speelt, schaffe het b.v. aan en ge kunt in uw kring daartoe medewerken. Heeren directeuren van zang- en muziekvereenigingen, kapelmeesters van leger, marine en schutterij laat gij ons volk nu en dan onze liederen hooren en maak ze daardoor populair. Heeren onderwijzers gebruikt ook dit bundeltje bij het zangonderwijs en stelt dan de kinderen in de gelegenheid den 5 cents bundel zonder muziek te koopen. Zou verder op Koninginnedag b.v. bij kinder- en volksfeesten de kleine bundel „Voor Janmaat en Soldaat", (te verkrijgen bij den heer J. Proest, Linnaeusstraat 15 Amsterdam), door feestcommissiën niet op groote schaal verspreid kunnen worden Voor opmerkingen, verbeteringen en nieuwe liederen houdt ondergetee- kende zich verder warm aanbevolen. Op dit voorwoord willen wij gaarne een woord van aanbeveling doen volgen, waar de verzamelaar zich zooveel moeite geeft, mag hij niet te vergeefs den steun en de hulp van de officieren, de natuurlijke opvoeders van den soldaat inroepen, en de zang, het behoeft waarlijk geen betoog meer, heeft een groote opvoedende kracht. Laat ons hopen dat dit eerste 2000-tal spoedig uitverkocht en nog door vele andere gevolgd moge worden. CORRESPONDENTIE. Oud-officier „Overpeinzingen" in orde ontvan gen. Bataviaasch genootschap van Kun- In dank ontvangen sten en Wetenschappen Tijdschrift voor Indische Taal-, Land en Volkenkunde, deel XXXVII, afl. 5 en 6, deel XXXVIII, afl. 1,2 en 3. Notulen van de Algemeene en Be« stuursvergaderingen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1894 | | pagina 545