208 In de jaren 1744 1748 werden de soldaten der Compagnie in Madras tot bataljons (regimenten) vereenigdhet eerste Europee- sche regiment werd te Madras opgericht en de sterkte der Inlandsche regimenten bedroeg 1000 man onder het bevel van een Europeesch officier. De Europeesche en de Inlandsche regimenten van Madras werden van den beginne af aan tot tochten naar elders gebezigd zoo werden ze in 1757 naar Bengalen gezonden en vochten ze mede in den slag van Piassey, waaraan ook het 39e regiment infanterie van het Britsche leger het eerste korps, dat van uit Engeland naar Indië gezonden werd deelnam. Omstreeks denzelfden tijd werd ook het eerste regiment infanterie in Bengalen opgericht en eenige jaren later geschiedde hetzelfde te Bombay. Op deze wijze ontston den in Indië drie afzonderlijke legersvan Bengalen, van Madras en van Bombay die, ofschoon in de gedurende het laatst der vorige eeuw gevoerde oorlogen meermalen gezamenljjk optredende, geheel van elkander afgescheiden waren en onder het beheer stonden van drie van elkander onafhankelijke presidentschappen. Het Europee sche gedeelte van die legers bestond uit Compagnie's troepen en uit troepen van het Britsche leger. Vóór 1799 geschiedde de werving van eerstgenoemden door de Compagnie zelve en was in Engeland althans na 1781 een depót van Compagniestroepen te Warley in Essex gevestigd. Na 1799 geschiedde de recruteering door het Gou vernement en werden de manschappen aan de Compagnie afgestaan tegen betaling van eene zekere premie; de manschappen werden dan Recruiting the Anglo Indian Army bij Surgeon General Sir W. Moore. Asiat. Quart. Rev. Jg. 1891. The proposed changes in the Indian Army bij Major Gen. F. H. Tyrell. Asiat. Quart. Rev. Jg. 1893. "W. C. Nieuwenhuizen. Studiën over het Britsch-Indisch leger, Ind. Milit. Tijdschr. Jg. 1885 en 1886. I. F. Breijer. Verslag eener zending naar Opper Birma, Ind. Milit. Tjjdsehr. jg. 1888. De geschiedenis van het BritBch-Indisch leger en de rol dier krijgsmacht in vredestijd, door E. K. A. de Neve. Ind. Gids. Jg. 1890. De Transporttrein bij het Engelsch-Indische en het Nederlandsch-Indische leger door E. K. A. de Neve. Ind. Milit. Tijdschr. Jg. 1890. Bij de behandeling van Britsch-Indische legerinstellingen en betrekkingen bij het leger zijn de Engelsche benamingen in dit opstel onvertaald gebleven, waar eene over zetting in -t Hollandsch aanleiding zoude kunnen geven, dat daaraan eene andere be- teekenis wordt toegekend dan die benamingen in werkelijkheid bezitten.

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 214