215 worpen aan de Verordeningen en Reglementen (Queens Regulations), welke voor het leger in Europa van kracht zijn en bovendien nog voor zoover deze op hen toepasselijk zijn aan de Indische leger- verordeningen Indian Army Regulations) en de Bijzondere Orders voor de verschillende legers. De Britsche militairen zijn allen vrij willigers, die zich voor twaalf jaren verbinden, waarvan zij zeven jaren actief en vijf jaren bij de reserve in Groot-Brittannië en Ierland moeten dienen; bevinden zij zich echter buiten het moederland op het oogenblik waarop hun actieve diensttijd zou expireeren, dan wordt deze met een jaar verlengd en dienen zij dus acht jaren bij het leger en slechts vier jaren bij de reserve. Bij goed gedrag kan de diensttijd bij het actieve leger voor hen, die zulks verlangen verlengd worden en dienen zij dan zooveel korter bij de reserve; reëngagementen daarentegen worden aan de militairen van het Britsche leger slechts in bijzondere gevallen toegestaan, namelijk wanneer zij een uitmuntend gedrag hebben en zij hun verzoek om tot een reëngagement te wor den toegelaten indienen nadat er een voorgeschreven aantal jaren, sedert hunne indiensttreding, is verloopen (1). Zulks geschiedt met het doel om aan minder goede sujetten de mogeljjkheid te benemen later pensioen te kunnen genieten, waarop militairen die in dienst blijven, na eenentwintig dienstjaren aanspraak hebben. In sommige ge vallen kan aan militairen worden toegestaan om korter dan zeven jaren bij het actieve leger, doch dau naar evenredigheid langer bij de reserve te dienen, terwijl ook de mogelijkheid bestaat voor militairen, die reeds bij de reserve zijn geplaatst om weer bij het actieve leger over te gaan. Gedurende zijn verblijf in Indië, ontvangt de Britsche soldaat, behalve eene hoogere soldij dan ia het moederland, vrije voeding, (2) (1) Dit aantal bedraagt 9 voor onderofficieren en korporaals en 11 voor mindere mi'itairen. (2) De militairen beneden den rang van officier ontvangen dagelijks een ration vivresl dit ration is steeds hetzelfde, onverschillig of de troepen in garnizoen, op marsch of te velde zijn. Wat boven het ration benoodigd is, betaalt de man zelf, te velde echter kunnen kosteloos extra-rations worden verstrekt in dit opzicht is aan de bevelhebbers ^ene ruime bevoegdheid toegekend.

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 226