217 digde gelden van de Station-paymastersdie ook de betalingstaten en de verdere geldelijke verantwoordingen verifieeren en gedeeltelijk ook opmaken. De hierbovenbedoelde regeling geldt voor Groot-Bnt- tannië en Ierland, doch ook bij de Britsche regimenten in Indie zijn geen paymasters meer aanwezig; bij de bataljons infanterie aldaar vervult echter een der troepen officieren de functiëu van paymaster en bij de regimenten cavalerie is de adjudant er mee belast. Bij de batterijen artillerie worden de werkzaamheden vquarter master en van paymasteronder verantwoordelijkheid van den batterij- commandant, door onderofficieren verricht. Behalve bij de mineurs en sappeurs, waarbij ook Europeesche onderofficieren worden gevonden, zijn de Inlandsche korpsen van het, Britsch-Indisch Leger samengesteld uit Europeesche en Inlandsche officieren en Inlandsche onderofficieren en minderen. De Europeesche officieren daarbij behooren allen tot het Indische stafkorps. Dit korps is eene zuiver Britsch-Indische instelling en staat geheel buiten het Koninklijk Britsch leger. Het bestaat uit officieren van alle rangen en werd tot voor korten tijd geleden aangevuld met jeugdige officieren van het Britsche leger, die minstens éen jaar bij een Britsch regiment gediend haddenen niet ouder waren dan 25 jaar. Deze officieren werden dan als probationers bij de Inlandsche regi menten geplaatst en moesten, voor zij definitief bij het stafkorps konden overgaan, met goed gevolg examen afleggen in Hmdostam, in de dienstreglementen, in de tactiek van hun wapen (infanterie en cava lerie) en in verschillende militaire vakken, zooals versterkingskunst, topographie, militaire wetten enz. Sedert 1892 is deze wijze van aanvulling veranderd. Tegenwoordig geschiedt de opleiding voor offi cier van het stafkorps aan de Militaire Academie te Sandhurst in Engeland. Ha afgelegd eindexamen gaan de jeugdige officieren naar Indië, waar zij gedurende een jaar bij een Britsch regiment of batal jon worden ingedeeld, om daarna bij een Inlandsch korps te worden geplaatst, waar zij binnen een termijn van drie jaren ongeveer dezelfde examens moeten afleggen als de vroegere probationers. Behalve bij de Inlandsche regimenten cavalerie en infanterie dienen de stafkorps- officieren naast hunne collega's van het Britsche leger bij de staven en diensten der drie legers en worden zelfs sommige dezer laatste Dl. I, 1895. 15

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 228