218 zooals de intendance-, transport- en comptabiliteitsdiensten uitsluitend uit stafkorpsofficieren aangevuld. Ook worden er velen in civiele betrekkingen geplaatst, hetzij bij het Biunenlandsch Bestuur, hetzij als politiek agent of als resident aan de hoven van Inlandsche Staten, hetzij bij de politie, bij de controle der financiën, bij de verschillende opnamen enz. enz. Ook zijn sommigen door het Gouvernement aangewezen als inspecteurs van de Imperial defence korpsen, die door verschillende Inlandsche vorsten op de been worden gehouden. Luitenants die elf jaren dienst hebben, waarvan minstens vier bij het korps (d. w. z. vier jaren effectieven militairen dienst) worden bevorderd tot kapitein; officieren van twintig jaren dienst, waarvan minstens zes bij het korps, worden majoor en na zesentwintig jaren dienst, waarvan minstens acht bij het korps, bereiken zij den rang van luitenant-kolonel. Bevordering tot kolonel geschiedt bij keuze uit de luitenaut-kolonels, die minstens drie jaren dien rang bekleed hebben; bevordering tot generaal-majoor en luitenant- generaal geschiedt eveneens bij keuze. Als een gevolg van deze regeling bestaat er bij het stafkorps dan ook geen vaste formatie in de verschillende rangen en is de ofliciersformatie bij de Inlandsche regimenten eene opene. Hierdoor ontstaat wel eens eene ongelijke verdeeling der hoogere rangen, welke wordt weggenomen door overigens zoo weinig mo gelijk voorkomende overplaatsing van hoofdofficieren. Officieren, die in civielen dienst zijn en gedurende tien jaren geen betrekking bij het leger hebben bekleed, worden uit de effectieve sterkte van het korps afgevoerd en op de supernumary list gebracht. Zij kunnen dan nog opklimmen tot den rang van luitenant-kolonel, doch niet hooger. Op dezen regel worden echter uitzonderingen toegelaten voor officieren, die gewichtige politieke betrekkingen bekleeden. De bezoldiging der stafkorpsofficieren is zeer verschillend. Voor de diverse rangen bestaat wel een bepaald stafkorpstrak- tement, en wel: generaal-officier 1295 ropijen 's maands, brevet kolonel of luitenant-kolonel 827.14 maj°or640.14 kapitein

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 229