219 luitenant225.12 ropijen 's maands, doch bovendien ontvangt elk officier eene zekere in veel gevallen zelfs zeer aanzienlijke toelage voor de betrekking (appointment) die hij bekleedt (1) of wel hij ontvangt in plaats van dat trakiement en die toelage eene bezoldiging die den naam draagt van Consolidated pay". Regelen omtrent de toekenning van stafstraktement met toelage en van Consolidated pay zijn moeielijk aan te geven. De opperbevel hebber, de commandanten der Madras en Bombay legers, de chefs van den generalen staf bij de drie legers, de commandanten der militaire districten, de militaire secretarissen tevens adjudanten van den Onderkoning, van de Gouverneurs van Madras en Bombay en van den opperbevelhebber, de secretaris van het Militair Departement, de hoofdintendant en de legerintendanten benevens de officieren van de militaire comptabiliteit (accounts Department) ontvangen allen Consolidated pay, terwijl de ondersecretarissen van het Militair De partement, de ondergeschikte officieren van den generalen staf en van de intendance, de plaatselijke stafofficieren, de adjudanten (andere dan die tevens militair secretaris zijn) van den Onderkoning, van de Gouverneurs en luitenant-gouverneurs en van de legerbevelhebbers zoomede alle bij den troep ingedeelde officieren stafstraktement en toelage krijgen. Verloven naar Europa en in Indië zelf, zoomede naar sommige Britsche koloniën, zooals Australië en de Kaapkolonie, worden met ruime hand verleend, mits de belangen van den dienst zich niet daartegen verzettenverloven wegens ziekte worden altijd toegekend. De verlofsregelen zijn zeer ingewikkelder bestaan reglementen van 1854, 1868, 1875 en 1886, die alle nog van kracht zijn, daar telkens wanneer een nieuw reglement wordt vastgesteld aan de bij het korps dienende officieren de keus wordt gelaten of zij hunne verloven op den ouden of den nieuwen voet geregeld wenschen te zien, welke keuze dan voor hunnen geheelen verderen diensttijd geldend blijft. (1). Zoo krijgen onder anderen de commandanten van regimenten cavalerie en infanterie eene toelage van 700 en 600 Ropijen, de wingcommanders 270 Ropijen; de Deputy Adjt. Gen. en Deputy Quarterm. General 800 Rop., de districtsstafoffi cieren 500 en 470 en de Assist. Commiss. Gen. Ie 2e 3e en 4e kl. respectievelijk 800, 600, 500, en 400 Rop. 's maands.

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 230