228 De bedragen der soldijen verschillen naar de korpsen, doch zijn over het algemeen zeer gering, alleen die van de cavalerieregimenten der legers van Bengalen en Bombay zijn om hierna te noemen redenen veel hooger (1). Van zijne soldij moet in vredestijd iedere Inlander zijne voeding betalen, alleen wanneer de prijs der levensmiddelen een zekere, voor de verschillende garnizoenen vastgestelde norm over schrijdt, verstrekt het Gouvernement een bijslag. Te velde worden aan de Inlandsche korpsen vivres in natura door de zorg der Inten dance verstrekt. Bij de cavalerieregimenten der legers van Bengalen en Bombay, zoomede bij de ruiterij van de rechtstreeks onder het Gouvernement staande korpsen, moeten de manschappen zeiven voor zien in hunne geheele kleeding, uitrusting, harnachement, wapens (de karabijn uitgezonderd, die door het Gouvernement wordt ver strekt) munitie en huisvesting. Eveneens zijn bij deze zoogenaamde BSilladarcavalerie de paarden en de grassnijdersponies het eigendom van het korps. Elk man, die dienst neemt, brengt een paard mede of stort eene zekere som in het korpspaardenfonds, welke som hij, als hij het regiment verlaat, geheel of gedeeltelijk terug krijgt. Ten bate van genoemd fonds, waaruit de benoodigde paarden, kameelen en gras snijdersponies (pikolpaarden) voor het regiment worden aangekocht, heeft maandelijks eene niet onbelangrijke korting op de soldij plaats ook de voeding en het onderhoud der dieren, zoomede het loon der grassnijders tevens oppassers van de ponies is voor rekening der manschappen. Om dete redenen is de soldij van de manschappen der Silladar regimenten zooveel hooger dan die der andere Inlandsche korpsen. De kampementen en de barakkeu der Inlandsche militairen zijn overal zeer eenvoudig en primitief ingericht. In het leger van Madras (1) De soldaat bij de infanterie ontvangt 7 Roep.'s mds; de Beloedsjies alleen krijgen 8j/2 Roep. Na zes jaren dienst wordt eene verhoogde soldij van 2 en na tien jaren van 3 Roep. 's mds. toegekend. De soldij bij de cavalerie van Bengalen en Bombay bedraagt 31 Roep. plus eene toelage van 3 Roep. voor goed gedrag. De cavaleriesoldij van het Madras leger is veel kleiner. Voor goede geoefendheid in het schieten en voor 't bezit van sommige eereteekenen wordt afzonderlijke ver hooging van soldij toegekend.

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 234