278 De beste wijze om dit doel te bereiken schijnt ons toe het vaststellen van een ontwerp door den compagniescommandant, behelzende: a een overzicht der te verrichten werkzaamheden, b eene verdeeling dier werkzaamheden over de officieren en het kader, met inachtneming van ieders functiën in de compagnie. Aanbeveling zou het verdienen ieder officier en Europeesch gegradueerde in het bezit van een exemplaar vaD het ontwerp te stellen, met verplichting tot overgave aan zijn opvolger of tot inlevering aan den compagniescommandant, bij het verlaten van de compagnie. Het Inlandsche kader wordt door den pelotonscom mandant geinstrueerd. Tot bepaling der gedachten, door aan de zaak een bepaalden vorm te geven, hebben wij getracht in het volgende een schema van bedoeld ontwerp te geven, hopende daarmede onze mede-compagnies commandanten der infanterie, zoo noodig, hun taak te vergemakke lijken. Op volmaaktheid wordt geen aanspraak gemaakt, integendeel, verbetering en aanvulling zullen ten zeerste op prijs worden gesteld. Uit den aard der zaak bestaat het ontwerp voor een groot deel uit eene verzameling van in verschillende voorschriften opgenomen bepalingen. Waar deze in het ontwerp worden aangetroffen, zijn de betrekkelijke voorschriften en onderdeelen in het kort aangegeven. De afkortingen hebben daarbij de volgende beteekenis: C. I. Compagnies Instructie; B. C. I. Bijvoegsel op idem; T. Tarieven; A.O. Algemeene Orders; V, W. M. Voorschrift Wapening en Munitie; S. V. SchietvoorschriftI. D. Inwendige Dienst (der Infanterie). Het ontwerp is, wat het gedeelte sub. a. betreft, verdeeld in vier onderdeelen A. De vertrekkende troep. B. De mede te nemen bagage. C. Administratieve zaken. D Achterblijvend personeel en goederen. A. DE VERTREKKENDE TROEP. 1. Alle militairen in garnizoensdienst (ook politiewacht, ordon-

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 293