298 De chef der technische intendance behoort niet, zooals nu de Hoofdintendant, Chef van een der Afdeelingen van het Departement van Oorlog te zijn, althaos niet van die afdeeling, die belast is met de Legeradministratie, waarvoor uit den aard der zaak de chef der administratieve intendance de aangewezen persoon is. Beide chefs kunnen zijn kolonel- of luitenant-kolonel-intendant, zoodanig te regelen dat naar gelang van anciënniteit één van hen den kolonels - rang bezit; overigens is ieder dienstchef van het gedeelte der inten dance waartoe hij behoort, en staan zij tot elkander in geen verdere dienstverhouding. De chef der administratieve intendance is chef van de Ve Afdeeling van het Departement van Oorlog en vertegenwoordigt den leger commandant in alle zaken de comptabiliteit rakende. Terloops zij hier aangeteekend dat wij met comptabele aangelegen heden niet uitsluitend financieele bedoelen, maar daaronder ook begrijpen het beheer van 's lands materieel. Hoewel wij den majoor-magazijnmeester niet als beheerder van een der magazijnen, maar als chef van het materieel der Militaire Administratie aan het hoofdbureau werkzaam zouden willen zien, zou hij, ook in die functie, ondergeschikt moeten zijn aan den chef der administratieve intendance. Deze chef vervult dus in ons systeem vrij wel dezelfde functie als nu de Hoofdintendant; alleen worden de werkzaamheden, de voorbereiding tot den oorlogstoestand betreffende, en eenige aange legenheden van technischen aard, voor zoover zij nu ten hoofdbu- reele verricht worden, overgebracht naar het bureau van den chef der technische intendance. De beste regeling van de positie van dezen dienstchef schijnt ons toe, hem te laten optreden als chef van een onderafdeeling van den Generalen Staf. Het korps technische intendanten zou dus een onderdeel uitmaken van den Generalen Staf; de officieren, te recruteeren uit kwartier meesters die den intendance-cursus gevolgd hebben, zouden gevoerd moeten worden a la suite van hun dienst, daarbij de promotie van den administratieven dienst volgende, op de wijze zooals dit met de officie ren der wapens gebeurt, die bij den Generalen Staf zijn geplaatst.

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 313