300 voor de aanvulling van een korps, dat uit 10 officieren bestaat, uit den aard der zaak geen vereischte is zooveel personen te laten oplei den, als noodig zouden zijn om het^thans bestaande korps intendanten steeds van de noodige stof voor aanvulling te voorzien. Hoe dit zij zelfs al zijn daaraan blijvend eenige meerdere uitgaven verbonden in het belang van het leger achten wij de oprichting van een korps verpleegofficieren noodig, dat de kern voor een goed georganiseerde intendance kan worden. Het administratief gedeelte is, behalve dat er te veel waarde wordt gehecht aan onnoodige haarkloverijen (een gevolg van te groote inmenging der Algemeene Rekenkamer), zeer goed ingericht, en kan in veel opzichten als voorbeeld van een goede legeradministratie dienen het wordt echter meer dan tijd dat ook het andereniet minder gewichtige deel van de taak eener goede intendance tot ontwik keling worde gebracht. Wij zijn ons ten volle bewust slechts een zeer oppervlakkig schema gegeven te hebben van een op de hier ontwikkelde beginselen berus tende organisatie, doch achten het hier de plaats niet ons denkbeeld in détails uit te werken, daargelaten dat wij daarvoor over gegevens zouden moeten beschikken, die ons niet ten dienste staan. Wij gaven een denkbeeld aan, misschien dat dit aanleiding geeft tot gedachten- wisselingen, die van nut kunnen zijn bij het ontwerpen van eene degelijke organisatie van den administratieven dienst bij ons leger. Soerabaja, Februari 1895. Engeringh.

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 315