303 ciën is aan het Militair Departement en onder wien werkzaam zijn 1 Deputy Accountant General souschef (majoor) en 1 Assistant Accountant General adjunct (majoor) beiden ex officio assistent secretarissen voor financiën. De werkkring van den Accountant General in India kan eenigs- zins vergeleken worden met dien van den Chef der Y Afdeeling van het Departement van Oorlog in Nederlandsch-Indië, de intendance aangelegenheden daarvan afgescheiden. Hij is de chef van het dienst vak en adviseert het Gouvernement als zoodanig omtrent alle zaken de bevordering en het ontslag van de militaire comptabiliteitsofficieren betreffende, terwijl hij de bevoegdheid bezit de officieren over te plaatsen. Ook geschieden de benoemingen van officieren tot belangrijke administratieve betrekkingen door den Accountant Generalterwijl die tot betrekkingen van minder belang of tot ondergeschikte betrek kingen behooren tot de competentie van de legerbevelhebbers, op voordracht van den bij hun leger geplaatsten Controller of Military Accounts of van laatstgenoemden alleen. De Accountant General is verder belast met de samenstelling en de bewaking van de oorlogsbegrooting, tot welk doel hij van de chefs der militaire comptabiliteit bij de verschillende legers de noodige opgaven ontvangt; hij adviseert het Gouvernement omtrent alle zaken militaire uitgaven betreffende en is verantwoordelijk voor den goeden gang van zaken bij zijnen onderhebbenden tak van dienst. De chefs der militaire comptabiliteit bij de verschillende legers ontvangen van hem de noodige bevelen en dienen aan hem de staten en rapporten in, die hij voor eene nauwkeurige bewaking van de begrooting noodig heeft. Jaarlijks dient hij eene verantwoording van de ontvangsten en uitgaven van het afgeloopen jaar in aan den Comptroller and Audi tor Generalde hoogste financieele autoriteit van Indië, die behalve de hier bedoelde rekening ook die van de civiele Accountants General ontvangt en daaruit eene algemeene rekening en verantwoording van alle rijksontvangsten en uitgaven opmaakt, die door het Departement van Financiën aan het Gouvernement wordt aangeboden. Deze Comp troller and Auditor General is wel een civiel ambtenaar, doch in

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 318