304 zaken comptabiliteit betreffende, even goed de chef der militaire als der civiele rekenplichtigen. Eerstgenoemden moeten zich dan ook om trent den vorm, waarin zij hunne verantwoordingen opmaken, het tijd stip van indiening daarvan en de geheele wijze van boekhouden naar zijne bevelen gedragen en hem alle inlichtingen geven, die hij in zaken het beheer en de verantwoording van 's lands gelden en goederen betreffende van hen verlangt. Hij bezit verder de bevoegd heid om ten allen tijde de verschillende kantoren te inspecteeren of zulks door zijne gedelegeerden te laten doen; van den uitslag dezer inspectiën wordt mededeeling gedaan aan den Accountant Gene ral. De officieren der militaire comptabiliteit zijn allen afkomstig van het stafkorpszij dienen een paar jaren op proef en gaan dan na gunstig afgelegd examen definitief bij het dienstvak over. b. Materieel der Artillerie. Ordnance Department.) Aan het hoofd dezer Afdeeling staat de Director General of Ordnan ce in India (generaal-majoor) aan wien een Deputy Director (luite nant-kolonel) is toegevoegd. De Directeur-Generaal van het materieel der Artillerie waartoe ook behooren alle artilleriemagazijnen en werkplaatsen is de chef van dit dienstvak voor geheel Indië en de Inspecteurs-Generaal van dat materieel, die als chefs van dienst bij de verschillende legers optreden, (1) ontvangen van hem de orders en instructiën, die betref fende hunneu dienst door bet Gouvernement gegeven worden, terwijl zij aan den anderen kant alle staten en rapporten aan den Directeur moeten indienen, die deze van hen verlangt. Het korps wordt aan gevuld uit officieren der artillerie; benoemingen voor de eerste maal van dergelijke officieren bij het Ordnance Department geschieden door den Gouverneur-Generaal in Rade op voordracht van den Onder koning, doch daarna beschikt de Directeur-Generaal naar goedvinden over die officieren. Benoemingen van onderofficieren der aitillerie bij het Ordnance Department geschieden door den Directeur- Generaal. (1) Voor zaken het Materieel der Artillerie betreffende, is het grondgebied, dat door het leger van Bengalen wordt bezet, verdeeld in twee kringen, een Ooste lijke en een Westelijke, aan het hoofd van elk waarvan een Inspecteur-generaal staat.

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 319