805 Als dienstchef is hij de adviseur van het Gouvernement in alle zaken zijnen dienst betreffende en is hij belast met de aanschaffing, vervaardiging, opbewaring en verstrekking van de wapens, de muni tiën en de equipementstukken voor het leger, de volunteerkorpsen en de marine. Hij is mede de adviseur van den Opperbevelhebber van het leger in alle zaken het Artilleriematerieel betreffende en verplicht om met inachtneming van de voorschriften, die de verhou ding regelen van den Adjudant General in India en den Quarter master General in India (de chefs van de twee takken van dienst, die te zamen ongeveer de funtiën van onzen Generalen Staf vervullen) tot de afdeelingschefs van het Militair Departement alle bevelen op te volgen, die hem binnen de grenzen der oorlogffiegrooting en der bestaande verordeningen omtrent de aanschaffing en verstrek king van materieel door het Hoofdkwartier worden gegeven. Wanneer troepen te velde trekken, wijst de Directeur-Generaal de officieren aan, die met het beheer over veldparken en veldmagazij- nen worden belast en ontvangen de verschillende Inspecteurs-Gene raal van hem de noodige instructiën betreffende de voorziening van de te velde zijnde korpsen en de veldmagazijnen. In oorlogstijd is de Directeur-Generaal verder verplicht om, binnen de grenzen der financieele bevoegdheid die den opperbevelhebber is toegekend, alle bevelen op te volgen welke hij van dezen ontvangt en waarvan uit gaven het gevolg zijn, die niet bij reglementen of tarieven zijn toege staan. Hij is echter verplicht het Gouvernement te rapporteeren, wanneer die bevoegdheid overschreden wordt. Het doel dezer bepa ling is eenerzijds het voorkomen van correspondentie over detailzaken, die op de kosten der expeditie geen Doemenswaardigen invloed uit oefenen en aan den anderen kant om het Gouvernement volledig op de hoogte te houden van alle maatregelen die wel een overwegenden invloed op die kosten uitoefenen of die belangrijk afwijken van den geest der instructiën, die bij den aanvang der expeditie door het Gouvernement gegeven zijn. c. Militaire Gebouwen en Werken. Military Works Department) Aan het hoofd dezer Afdeeling staat de Directeur-Generaal van Militaire Werken (Generaal-majoor), aan wien zijn toegevoegd twee Onder-Directeurs (luitenant-kolonels) waarvan een voor militaire verster-

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 320