306 kingen en de andere voor militaire gebouwen en andere werken, en een Inspecteur van het torpedowezeu (1). De Directeur-Generaal is de chef van den dienst der Militaire Gebouwen en Werken in geheel Indië en de adviseur van het Gou vernement in alle zaken dien dienst betreffende. Hij is eveneens de chef van de in Indië aanwezige genietroepen en wordt als zoodanig beschouwd te behooren tot den staf van het Leger. Hij adviseert den Opperbevelhebber, zoowel omtrent alle zaken, den dienst der Gebou wen en Wei ken betreffende, als omtrent alle aangelegenheden rege lende de tewerkstelling, de plaatsing en het onderricht van officie ren en minderen der Mineurs en Sappeurs, de korpsen waarvan hij verplicht is op gezette tijden te inspecteeren. Eveneens staat het torpedowezen, de militaire luchtscheepvaart en andere diensten die technisch tot het wapen der genie behooren onder zijn oppertoezicht. Benoemiogen en plaatsingen van officieren der genie bij den dienst der Militaire Werken geschieden door den Opperbevelhebber op voor dracht van deu Directeur-Generaal; overplaatsingen van het eene leger bij het andere, zoowel van die officieren als van hen, die bij de Genietroepen dienen, geschieden door den Directeur-Generaal alleen en benoemingen van officieren tot bepaalde betrekkingen (appoint ments) bij den dienst der Gebouwen en Werken geschieden óf door den Directeur-Generaal óf door het Militair Departement op voor dracht van den Directeur; zulks hangt af van de betrekking waartoe de officier benoemd wordt. cl. Afdeeling Intendance en transportwezen. Commissariat- Transport- Department.) Aan het hoofd dezer Afdeeling staat de Commissary General in Chief (generaal-majoor hoofdintendant) aan wien zijn toegevoegd een assistant Commissary General in Chief (luit. kolonel) en een Commissary General voor het Transportwezen (luit. kol.) De Commissary General in Chief is de chef van den intendance- dienst voor het geheele Britsch-Indisch leger en de adviseur, zoo wel van het Gouvernement als van den Opperbevelhebber, in alle aangelegenheden de voorziening met levensmiddelen, fourages en (1) Voor deze betrekking was, blijkens de Army List van 31 Maart 1894 destijds geen functionaris aanwezig.

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 321