307 geneeskundige behoeften, zoomede den transportdienst bij het leger betreffende. Evenals de chef van het Materieel der Artillerie is hij verplicht om binnen de perken van de bestaande bepalingen en van de financieele bevoegdheid van den Opperbevelhebber, alle bevelen uit te voeren, die hij van dezen ontvangt. Bijaldien hij het noodig acht dat verplegingsbehoeften of transportmaterieel van het eene leger naar het andere worden overgebracht, (1) doet hij daartoe de noodige voorstellen aan den Commandant van het Leger. Bij voorstellen in het belang van den Intendance- of den Transportdienst door hem aan het Gouvernement te doen, moet het zaakbetrekkelijk advies van den Op perbevelhebber worden overgelegd; hetzelfde moet geschieden bij rap porten omtrent aangelegenheden, die door het Gouvernement in han den van den Hoofdintendant worden gesteld. Hij vaardigt voor zoo veel noodig de bijzondere orders en de instructiën uit voor de intendanten der afzonderlijke legers (2) en draagt hun de indiening op van de staten en rapporten, die hij voor zijn eigen voorlichting behoeft of die door het Gouvernement worden verlangd; hij is echter ver plicht zich te onthouden van alle inmenging in details van den verplegings- en transportdienst bij die legers, wordende die dienst, voor zoover practisch nuttig en uitvoerbaar, door de respectieve inten danten geheel zelfstandig gevoerd onder de bevelen van den Luitenant- Generaal-legerbevelhebber, en met inachtneming van de algemeene reglementen, die door het Gouvernement en de bijzondere orders, die door den Hoofdintendant na bekomen machtiging van den Opper- (1) Britsch-Indië telt 15 transport- of treindepots, alwaar een zekere hoeveelheid treinmaterieel en personeel aanwezig is, dat dient om bij mobilisatie aan te velde trekkende troepen te worden medegegeven en waar dan verder de noodige aanvul ling van dat materieel en personeel plaats heeft. Bovendien zijn de troepen langs de verschillende grenzen in garnizoen en sommige korpsen in het binnenland, die steeds gereed moeten zijn om op het eerste bevel dadelijk te marcheeren, van een zekeren trein voorzien welke hen in staat stelt, dadelijk in „light marching uit te rukken. De trein in de depots staat onder het onmiddellijk beheer en toezicht van de Intendance, die bij de korpsen staat onder het bevel van een troepenofficier, die aangewezen wordt door en zijne bevelen ontvangt van den Commandant van het korps, doch voor het onder hem staande treinpersoneel en materieel verantwoordelijk is aan den intendant. (2) Evenals voor het Materieel der Artillerie is het leger van Bengalen voor inten dance doeleinden in twee kringen verdeeld.

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 322