308 bevelhebber worden uitgevaardigd. De Hoofdintendant is ook ver plicht om alle aandacht te schenken aan het oordeel der legerinten- danten, waar het zaken geldt hun leger betreffende, zoodat hij niet dan bij uitzondering een aan dat oordeel tegenovergesteld bevel kan geven. Waar het echter quaestiëu over de uitlegging van reglementen en de wijze van behandeling van zaken betreft, hangt de beslissing uitsluitend van hem af, behoudens de gevallen waarin de decisie over dergelijke zaken aan het Gouvernement is voor behouden. Bijaldien er korpsen van het Britsch-Indisch leger gemobiliseerd worden en er dientengevolge samenwerking noodig is van de inten danten van twee of meer legers, oefent de Hoofdintendant algemeene controle uit over de gansche verpleging en over den transportdienst van die legers. Onder de rechtstreeksche bevelen van den Opper bevelhebber plaatst hij dan officieren en onderofficieren van de Inten dance van het eene leger bij het andere over, geeft hij aan de leger- intendanten de noodige instructiën voor de aanschaffing en den onderlingen afstand van verplegings- en transportmaterieel en beschikt hij over alle hulpbronnen van zijnen dienst op zoodanige wijze als het meest bevorderlijk is voor de goede verpleging der te velde zijnde troepen en voor een alleszins voldoeuden transportdienst. Het officierspersoneel der Intendance wordt gerecruteerd uit officieren van het stafkorps, die niet minder dan drie of meer dan zeven jaren dienst hebben en het „higher standard" (1) examen in Hin- dostani met goed gevolg hebben afgelegd. Benoemingen van officieren bij de Intendance geschieden door den Gouverneur-Generaal in Rade op voordracht van den Onderkoningzij die aldus benoemd zijn, blijven vijf jaren bij de Intendance gedetacheerd, gedurende welken tijd zij (1) Aan de kennis van Inlandsche, Oostersche en Europeesche talen wordt voorde officieren van het Britsch-Indische leger hooge waarde gehecht. Men onderscheidt voor elke taal drie soorten van examens n. 1lower standard dat wat Hindostani be- betreft voor alle officieren van het stafkorps verplichtend is; higher standard en high proficiencyAan het slagen in die examens zijn gratificatiën verbonden die yoor de highproficiency examens zelfs zeer aanzienlijk kunnen zijn en voor den lower standard in Hidostani 100 Roep. bedragen. Het bezit van diploma's dezer exa mens strekt tot aanbeveling voor plaatsing in speciale betrekkingen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 323