809 - boven de formatie van hun regiment gevoerd worden. Na ommekomst van dien termijn gaan zij, mits geslaagd zijnde in een voorgeschreven vakexamen, voor goed bij den intendancedienst over, of wel zij keeren naar hun korps terug, bijaldien zij zulks verlangen dan wel voor den verplegings- of transportdienst niet geschikt zijn geoordeeld. Administratieve benoemingen bij de intendance, d z. benoemingen tot bepaalde betrekkingen zoowel als bevorderingen in rang, geschie den door het Indisch Gouvernement. De voordrachten worden, Da door den betrokken legerintendant opgemaakt en door den legerbe velhebber goedgekeurd te zijn, door eerstgenoemde aan den hoofdin tendant gezonden, die verder het noodige verricht. Benoemingen tot het waarnemen van hoogere betrekkingen (zg. officiating promotions), die o. a. voorkomen wanneer verlofgangers in hunne betrekking tijde lijk moeten worden vervangen, geschieden door de betrokken leger- intendanten. Terugplaatsingen van officieren bij hun korps—anders dan na het verstrijken van hun vijfjarigen proeftijd—geschieden op voor dracht van den legerbevelhebber, die, wanneer hij zich daarmede vereenigt, de voordracht door tusschenkomst van den hoofdintendant aan het Gouvernement zendt, dat daarop beslist. Jaarlijks worden van de intendance officieren bij elk leger door den betrokken legerintendant (Commissary General) conduiterapporten opgemaakt, welke voor hen, die belast zijn met eenig geldelijk of materieel beheer, tevens de beoordeeling inhoudt van den Controller of Military Accountsaan wien de officier rekenplichtig is. Deze rapporten worden aan den commandant van het leger, waarbij de officier dient, gezonden, die daarop eveneens van zijn gevoelen doet blijken. Daarna worden ze den hoofdintendant aangeboden ter kennisneming en verdere doorzending aan het Gouvernement. De verschillende legerintendanten houden een aanbevelingsregister aan van mindere militairen, die voor eene plaatsing bij de intendance in aanmerking komen. Bij voorkomende vacatures wordt aan den districtscommandant tot wiens ressort de militair behoort, door den intendant het verzoek gericht, hem te zijner beschikking te stellen. Alsdan dient hij een jaar op proef en wanneer zijne definitieve plaatsing daarna wenschelijk wordt geacht, draagt de intendant hem Dl. II 1895. 21

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 324