310 daartoe bij den bevelhebber van het leger voor. Bij definitieven overgang worden militairen beneden den graad van onderofficier tot sergeant en sergeanten tot warrant officer (1) benoemd. Militairen beneden den rang van officier bij de intendance worden bij het korps, waarvan zij afkomstig zijn, voor memorie gevoerd. Niet eervol ontslag van officieren geschiedt alleen ingevolge vonnis van een krijgsraad of door den Gouverneur Generaal in Rade in die ge vallen, waarin de bevoegdheid tot het verleenen van ontslag speciaal aan die autoriteit is toegekend. Officieren van Britsche korpsen afkom stig, (N. B. tegenwoordig dienen er nog enkele dergelijke officieren bij de intendance) worden in dat geval ontslagen door den Veldmaar schalk, Opperbevelhebber van het Britsche leger. Eervol ontslag en pen sioen wordt aan officieren en warrant officers op verzoek verleend door het Indisch Gouvernement. Verloven naar Europa aan officieren en warrant officers worden verleend door den betrokken legerbevelhebber, op voordracht van den legerintendaut. e. Afdeeling Geneeskundige Dienst. Medical Department). De geneeskundige dienst bij het Britsch-Indisch leger kan in drie hoofdonderdeelen worden gesplitst, namelijk de Medical Staff de Indian Medical Service en het Subordinate Medical Department. De officieren van den Medical Staff behooren tot het Britsche leger en doen zooveel mogelijk alleen dienst bij Britsche troepen en de voor dezen bestaande hospitalen, zoomede in de depots of reconva lescentengestichten voor Britsche troepen in de bergstreken. Zij zijn niet bij de korpsen zelve ingedeeld, doch een of meer van de officieren van gezondheid, die bij het ter plaatse aanwezige hospitaal zijn geplaatst, zijn tevens belast met den garnizoensdienst bij de Britsche troepen. Te velde behooren zij bij de ambulances en veldhospitalen, die speciaal voor de Britsche troepen zijn bestemd. (1) Warrant Officer'" is een graad, die bij liet Nederlandsch en het Nederlandscli-In- discli leger onbekend is. Hij staat boven den hoogsten onderofficiers- en beneden den laagsten officiersrang. Warrant officers zijn dus nog iets anders dan onze adjudant-onderofficieren. Men zou ze het best kunnen vergelijken met onze militaire opzichters der genie en maga zijnmeesters 4e kl. der artillerie en administratie.

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 325