313 De chef van den Militairen Geneeskundigen Dienst behoort tot den staf van het Hoofdkwartier van het leger (zie hierna). f. Afdeeling„ Remonte". {Army Remounts Department). Aan het hoofd dezer Afdeeling staat een Directeur (kolonel van het stafkorps), die de adviseur is van het Gouvernement in alle zaken de aanschaffing van paarden ten behoeve van het leger betreffende en onder de bevelen van het Gouvernement alle zaken behandelt, welke op die aanschaffing betrekking hebben. Hij is ook de adviseur van den Opperbevelhebber in alle aangelegenheden betreffende de verstrekking van paarden aan de korpsen, welke verstrekking geschiedt ingevolge de bevelen van den Legercommandant. Wanneer hem zulks in het belang van den dienst noodig voorkomt, doet hij aan den Opperbevelhebber de noodige voorstellen omtrent de overgave van rijkspaarden van het eene leger aan het andere, terwijl hij eene nauwkeurige controle uitoefent, zoowel op de uitgaven voor zijn dienst als op de aanvragen om paarden, die door de verschillende korpsen worden ingediend. Belangrijke voorstellen of rapporten aan het Gouvernement worden niet ingediend, dan nadat omtrent de daarin behandelde aangelegenheden het oordeel is ingewonnen van den Opperbevelhebber. Ingeval van oorlog of expeditie handelt de Directeur ingevolge de instructiën, welke bij den aanvang door het Gouvernement gegeven worden enwaar deze zwijgennaar de be velen welke door den Opperbevelhebber ter zake worden uitgevaardigd. Hij is de chef van alle officieren, die tot den Remontedienst behooren en dient omtrent die officieren jaarlijksche conduiterappor- ten in aan den Legercommandant. Hij inspecteert op gezette tijden de remontedepóts en verdere remonte-instellingen bij de drie legers en stelt de instructiën vast voor de daarbij ingedeelde officieren. De officiereu van de remonte worden gerecruteerd uit officieren van het Stafkorps, die niet minder dan drie noch meer dan zeven jaren dienst hebben en het „higher standarddiploma voor Hindostani bezitten. Zij dienen een jaar op proef, doen daarna een vakexamen en worden dan door den Gouverneur-Generaal in Rade definitief bij de remonte geplaatst. Alle af deelingen van het Militair Departement bevinden zich, even-

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 328