317 - 1 Assistant Commissary (luit. titulair) 3 Conducteurs t warrant omcers; 6 Onderconducteurs 1 Referendaris (burgerambtenaar); 1 Inspecteur van het seinwezen (kapitein) gevestigd te Kasauli in Punjab; 1 Onderinspecteur van idem (kapitein) 1 Garrison Quartermaster (luitenant) te Port William (Calcutta). De officieren van den generalen staf komen voort uit de vier hoofd wapensdaarvoor komen in aanmerking zoowel officieren van het Britsche leger als van het Stafkorps, en bij voorkeur zij die den cursus aan de stafschool te Sandhurst in Engeland hebben doorloopen. Bo vendien strekken higher standard- en high proficiency diploma's in Europeesche, Oostersche en Inlandsche talen zeer tot aaubeveling. 26 de Militair Geneeskundige Dienst. Aan het hoofd van dezen dienst, die zoowel het Europeesch als het Inlandsch gedeelte van bet leger omvat, staat een Surgeon General (generaal-majoor) van den Army Medical Staff met den titel van Principal Medical Officer Hr. Ms. Forces in India. Onder hem zijn op het hoofdbureau werkzaam: 2 Secretarissen (luit.-kol. en majoor), waarvan een van den Arm.y Medical Staff en een van den Indian Medical Serviceen 1 Ondersecretaris apothecary met den titulairen rang van majoor). De chef van den geneeskundigen dienst is de adviseur van den Opperbevelhebber in alle zaken de geneeskundige behandeling der militairen in garnizoen, te velde en in de zuiver militaire hospitalen en ziekeninrichtingen rakende en is tegelijkertijd ook de adviseur van het Gouvernement in alle financieele en andere aangelegenheden zijnen dienst betreffende. De chefs van den geneeskundigen dienst bij de Bombay en Madras legers staan onder zijne bevelenhetzelfde is het geval met dat ge deelte van den Indian Medical Service en het Subordinate Medical Departmentdat dienst doet bij het leger. Zijne administratieve ver houding tot den Opperbevelhebber en tot het Gouvernement is dezelfde als die der andere chefs van diensten hiervoren genoemd. 3e de Veterinaire Dienst.

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 332