318 Aan het hoofd hiervan staat de Principal Veterinary Officer in India (luitenant-kolonel). Hij is de chef' van den ganschen veeartsenij kun dig en dienst in Indië, die uit twee soorten van officieren bestaat, namelijk zij, die tot het Britsche leger en zij, die tot den Britsch-Indischen dienst behoo- reneerstbedoelden hebben verreweg de overhand. De hierbedoelde chef heeft tevens het rechtstreeksch toezicht op den veterinairen dienst van den Westerkring van het Bengaalsche leger; voor den Oosterkring en voor de Madras en Bombay legers zijn onderinspecteurs aangewezen (luitenant-kolonels). 4e de Militaire Auditie. In tegenstelling met het Nederlandsch-Indisch leger zijn de audi teurs-militair bij de Britsch-Indische armée, wier werkkring echter in vele opzichten een geheel andere is, geen burgerpersonen, doch offi cieren, die een academischen graad bezitten. Aan het hoofd van dit dienstvak staat de Judge Advocate General (kolonel), aan wien een Assistant Judge Advocate General (majoor) is toegevoegd. Voor de militaire rechtspleging is Indië verdeeld in negen kringen, waarvan vier in Bengalen, drie in Madras en twee in Bombay. De auditeurs-militair in die kringen hebben den titel van Deputy Judge Advocate General (hoofdofficier) of van Assistant Judge Advocate General (majoor of kapitein). 5e de Dienst van het Militair Onderwijs. Aan het hoofd hiervan staat de directeur van het militair onder wijs in Indië (kolonel), aan wien een Assistant (luitenant titulair) is toegevoegd. Onder dien directeur lessorteeren de zes Deputy Assis tants Adjudants General for Instruction (majoor of kapitein), die als zoovele inspecteurs van het militair onderwijs kunnen worden aange merkt, en waarvan er vier zijn aangewezen voor Bengalen (Cha- krater, Dalhousie, Ranikhet en Kasaidi), één voor Madras (Bangalore), en één voor Bombay (Poona). Het geven van gewoon lager onderwijs aan Europeesche mindere militairen en hunne kinderen maakt een onderdeel uit van het militair onderwijs. De tot dit doel aanwezige garnizoensscholen, waaraan somtijds gediplomeerde onderwijzers en onderwijzeressen verbonden zijn, staan onder het spe ciale toezicht van zoogenaamde Inspectors of Army schools (luitenants

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 333