- 319 titulair); voor het leger van Bengalen zijn drie zulke inspecteurs aangewezen. ad c. De districtsstaven. Yoor militaire doeleinden worde Britsch-Indië verdeeld in militaire districten. (1) Het door het Bengaalsche leger bezette gebied telt dertien zulke districten en wel 5 districten le klasse en 8 districten 2e klasse. Bovendien behoort tot dat leger de Punjab Frontier Force (2), die eene bepaalde legerdivisie vormt, welke de garnizoenen bezet houdt ten Westen van den Indus gelegen tusschen Sind en het district Peshawar en in het landschap Hazara. De districten le klasse zijn Quetta hoofdkwartier Quetta, Rawal Pindi Hawaï Pindi, Lahore Meean Meer, Meerut Meerut, Oudh Lucknow. De districten 2e klasse zijn: Assam hoofdkwartier Shillong, Presidentschap Fort William (Calcutta), Allahabad Allahabad, Rohilkhand Bareilly Bundelkhand Agra, Nerboeda Jubbulpore, Peshawar Peshawar, Sirtinid Umballa. Het hoofdkwartier van het Punjab grensleger is gevestigd te Abbatabad. Het bevel over de districten le klasse en over het Punjab grens- (1) Nocli de Army List van April 1894, noch de blue boolcs die over de in de laatste jaren plaats gehad hebbende of nog in wording zijnde reorganisatiën handelen, gewagen van eene indeeling van het leger in divisiën, zooals vroeger het geval schijnt te zijn geweest, zie o. a. de opstellen van den luit. kol. Nieuwenhuizen in het Indisch Militair Tijdschrift, jaargang 1885 en 1886. (2) Het Punjab grensleger is samengesteld als volgt: 4 regimenten Inlandsche cavalerie, 4 Inlandsche bergbatterijen, 1 Inlandsche comp. vestingartillerie, 11 bataljons (10 regimenten) Inlandsche infanterie en het korps guides.

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 334