320 leger wordt gevoerd door generaal-majoors; dat over de districten 2e klasse door brigadier-geoeraals (1). De samenstelling der aan die bevelhebbers toegevoegde districts staven is voor de verschillende districten zeer ongelijk. In alle districten le klasse, zoomede bij het Punjab grensleger, behooren daartoe een adjudant van den generaal (kapitein of luitenant); een Assistant Adjudant General (kolonel, luit.-kol. of majoor) chef van den staf; een Deputy Assistant Adjudant General (majoor of ka pi» ein) adjunct van den staf; een Superintending Engineer of gewestelijk eerst aanwezend genieofScier (kolonel of luit -kol.) en een Principal Medical Officer of gewestelijk eerstaanwezend officier van gezondheid (kolonel of luitenant-kolonel). Bovendien behooren nog tot den staf van ver scheidene, doch niet van alle districten le klasse: een commandant van de artillerie met den titel van Colonel on Staff Commanding Royal Artillery; een stafofficier van de ariillerie toegevoegd aan dien kolonel staff captain R. A.); een Chief Commissariat Officer (luitenant-kolonel of majoor) gewestelijk intendanteen Ordnance Officer (majoor of kapitein) gewestelijk chef van het materieel der artillerie; de inspecteur van de draagbare vuurwapenen van den kring, welks hoofdplaats tegelijkertijd is het hoofdkwartier van het district en de auditeur militair van den kring, welks hoofdplaats mede tegelijkertijd het hoofdkwartier is van het district. De staven der districten 2e klasse vertooneu onderling nog grootere verschillen. Yan sommige, zooals b v. Assam, bestaat de geheele staf, behalve den commandant, slechts uit een Deputy Assistant Adju dant General (majoor) chef van den staf en een gewestelijk eerst aanwezend officier van gezondheid (kolonel), terwijl die van andere districten zooals b. v. Allahabad is samengesteld uit een chef en een adjunct van den staf (respectievelijk luitenant-kolonel en kapitein), een gewestelijk eerstaanwezend officier vau gezondheid (kolonel), een gewestelijk intendant (kapitein), een gewestelijk chef vau het materieel (1) De vertaling van den Engelschen titel brigadier general is moeielijk anders weer te geven dan hier is geschied. Brigadegeneraal is daarvoor het juiste woord niet, omdat zij niet altijd brigades commandeer en. Eigenlijk is brigadier general meer een titel, die aan kolonels geg'even wordt wanneer deze bepaalde betrekkingen bekleeden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 335