322 Deze bestaat uit Station Commanders of plaatselijke commandanten (hoofdofficieren), wier werkkring nagenoeg overeenkomt met dien der plaatselijke commandanten in Nederlandsch-Indië, plaatselijke staf officieren Station Staff Officersmajoor, kapitein of luitenant), die eenigszins vergeleken kuonen worden met onze plaatselijke adjudanten, postcommandanten (hoofdofficier) en fortadjudanten (ka piteins), deze beide laatsten alleen te Attock aan den Indus. Behalve de plaatselijke commandant en de stafofficier (1), welke beide functiën in kleinere garnizoenen in één persoon vereenigd zijn, en waartoe alleen officieren van de Britsche infanterie en van het stafkorps benoemd worden, behoort nog in de meeste gevallen tot den plaatselijken staf een plaatselijk eerstaanwezend officier van gezondheid, terwijl daartoe in de grootere garnizoenen bovendien nog gerekend worden een of meer van de volgende autoriteiteneen commandant van de artillerie, een plaatselijk eerstaanwezend genie officier, een intendant, een kantonnementsmagistraat en een veld prediker. Te Fort William (Calcutta) vindt men, behalve den stafof ficier, nog een Garrison Quartermaster en in twee garnizoenen (Shillong in Assam en het fort Lahore in Punjab) bestaat de geheele plaatselijke staf slechts uit een dokter en een veldprediker. De plaatselijke staven worden aangetroffen in alle belangrijke garni zoenen en in de reconvalescentendepöts voor Britsche troepen. Het geheele leger van Bengalen is verdeeld over drieënnegentig garnizoenen, voor zevenenzeventig waarvan een plaatselijke staf bestaatin de overige wordt het plaatselijk commando gevoerd door den bevelhebber der troepen. De voornaamste garnizoenen van Bengalen zijn in PunjabRawal Pindi, Peshawar, Meean Meer, Delhi, Mooltan, Meerut en Kohat; in BeloedsjistanQuetta in de Noordwestelijke Provincie en Oudh. Lueknow, Cawnpore en Allahabad; in Bengalen: Fort William; in Assam: Shillong en in de Centrale Provincie Ierbbulpore. (1) Yoor sommige garnizoenen en daaronder alle hoofdplaatsen van militaire districten wordt in de Army List bij den plaatselijken staf geen commandant, doch alleen een stafofficier opgegeven.

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 337