330 104 onderofficieren en kanonniers, 147 onderofficieren en geleiders voor de muildieren, 1 Inl. veearts (salootrie) (1), 1 hoefsmid (farrier) (1). De bewapening der batterij bestaat uit zes getrokken kanons van 2 5 en is dus dezelfde als bij Britsche bergbatterijen. De zesde zoogenaamde Hazara bergbatterij verschilt van de andere daardoor, dat die slechts 82 onderofficieren en kanonniers en 121 man geleiderspersoneel bezit, terwijl de bewapening ook anders is en uit zes getrokken zevenponders bestaat (2). De compagnie vestingartillerie de zoogenaamde Punjab Garrison batterij is samengesteld als volgt Europeanen 1 kapitein, commandant. Inlanders 2 officieren (1 subadar en 1 jemadar), 73 onderofficieren en minderen (3). Het korps Bengal Sappers and Miners telt acht compagnieën, waarvan zes voor gewone diensten (zoogenaamde service companiesééne compagnie speciaal voor bruggenbouw, veldtelegrafie, velddrukkerij en photographie en ééne depótcompagnie voor de opleiding van recruten. De formatie is Europeanen 1 commandant (kolonel), 1 adjudant (kapitein), 1 superintendant van het geniepark (majoor), 1 superintendant voor het technisch onderwijs (majoor), 8 compagniescommandanten (kapiteins, soms majoor of luitenant),- (1) Farriers worden bij alle bereden Britsclie- en Inlandsche korpsen, soms in meerde ren getale aangetroffen. Behalve dat zij de functiën van hoefsmid vervullen, hebben zij ook eenig onderwijs in de behandeling van zieke paarden genoten. De salootrieis mede een Inlandsch veearts. (2) Het aantal rij- en trekdieren bij de Inlandsche batterijen ingedeeld, wordt in de Army List niet opgegeven. (3) Omtrent de bewapening van de artilleristen der Inlandsche bergbatterijen en der vestingcompagnieën zijn geene gegevens geraadpleegd kunnen worden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 345