366 - d. ridders van de orde Oranje-Nassau12 e. idem van de Eikenkroon12. Bij de zeemacht bedraagt dus het aantal geridderden, voor zoover ze niet op het slagveld verdiend worden47. Intusschen telt het Nederlandsche leger in ronde cijfers 2000 officieren, het Nederlandsch-Indisehe leger 1600 en de zeemacht 750 officieren. Vk. Het buitrecht ten opzichte va?i roerende goederen. Naar aanleiding van bovengenoemd opstel, voorkomende in het I. M. T. jaargang 1895, N°. 1, neemt de ondergeteekende de vrijheid de volgende vraag te stellen „Had Lombok na den verraderlijken overval in den nacht van den 25en op den 26™ Augustus 1894 nog recht op de nakoming der bepalingen van het moderne volkenrecht?" Een leek in het moderne volkenrecht. CORRESPONDENTIE. 1? Luit.-Adj. G. de Waal Malang Bombardier Breda Gep. Kapt.-Intendant J. Mauzer, 's Hage Voorts in dank ontvangen Met genoegen wordt Uwe bijdrage tegemoet gezien. De reproductie der platen ondervond vertragingvan daar dat uw stuk nog niet kon worden opgenomen. Per brief heb ik n geantwoord. Handboek tot de kennis van 's lands zoutmiddel in N. I. Eene economisch- historische studie door P. H. van der Kemp, eerelid der N. I. Maatschappij van Nijverheid en Landbouw. Batavia 's Gravenhage G. Kolff Co. 1894. Bimaneesche tenten door J. C. G. Jonker. "Verhandelingen van het Bata- viaasch genootschap van Kunsten en Wetenschappen, deel XLVIII, 2e stuk. Batavia landsdrukkerij 's Hage, M. Nijhoff 1884.

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 383