387 1 Assistant Adjudant General for Musketry (kolonel), hoofdinspecteur ▼an de draagbare vuurwapenen tevens inspecteur van den eersten kring. (1) Tot de Quarter Master GeneraVs Afdeeling behooren 1 Quarter Master General (brigadier-generaal) chef 1 Deputy Quarter Master General (kolonel) souschef. 2e. de Militaire Geneeskundige Dienst Medical Department). 1 Principal Medical Officer Madras Army (kolonel); 1 Secretaris (luitenant-kolonel van den Indian Medical Service) tevens belast met het verzamelen en samenstellen van geneeskundige statistieken. 3e. de Dienst der Militaire Werken. 1 Chief Engineer (kolonel) chef. 4e De Dienst van het Legeronderwijs (2) Army Education De- partmenf). 1 Superintendent (kapitein); 2 inspecteurs (luit. titulair). ad c. De districtsstaven. Het door het leger van Madras bezette gebied wordt verdeeld in acht militaire districten, waarvan twee districten le klasse onder het bevel van generaal-majoors en zes districten 2e klasse onder het bevel van brigadier-generaals. De districten le klasse zijn: Secunderabad hoofdkw. Secunderabad Birma Rangoon. De districten 2e klasse zijn Rangoon (3) hoofdkw. Rangoon, Mandal ay (3) Mandalay; Belgaum Belgaum Bangalore Bangalore Zuider District Wellington; (1) Ten behoeve van de inspectie der Draagbare "Vuurwapenen is Madras in drie kringen verdeeld. (De inspecteurs van den tweeden en den derden kring worden bij de districtsstaven genoemd). (2) Maakt eigenlijk een onderdeel uit van den Dienst van het Militair Onderwijs. (3) De districten 2e kl. Rangoon en Mandalay vormen te zaraen met het commando der Chin. Hills het district le kl. Birma.

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 404