888 Madras hoofdkw. Port St. George. Omtrent de samenstelling der staven geldt hetzelfde wat dienaangaande bij het leger van Bengalen werd aangeteekend. In het geheel be- hooren tot de districtsstaven van Madras: 8 commandanten (generaal-majoors en brigadier-generaals); 2 adjudanten van de generaal-majoors; 8 chefs van den staf AssisttAdjudt. Genl., hoofdofficier of kapitein); 10 adjuncten van den Staf (1) {Deputy Assistt. Adj. Genl., kapitein) 1 Deputy Assistant Quater Master Genl. (kapitein); (2) 1 Colonel on Staff, Commandant van de Chin. Hills in Birma; 1 stafofficier (luitenant) toegevoegd aan dien kolonel 1 Colonel on Staff van de Koninklijke Artillerie; 1 staf kapitein, toegevoegd aan dien kolonel; 8 gewestelijk eerstaanwezende officieren van gezondheid Principal Medical officier, kolonel); 8 gewestelijke intendanten Chief Commissariat officer, luit. kol., majoor of kapitein); 2 inspecteurs van de draagbare vuurwapenen (Assfsf. Adjudt. Genei, for Musketry, kapitein); 3 gewestelijke chefs van het materieel der Artillerie Ordnance Officers, majoor of kapitein); 3 auditeurs-militair (3) (Assist. Judge Advocate General, kolonel,, luit. kol. of majoor); 1 Deputy Assist. Adj. Genl. for Instruction (kapitein). (4) (5) ad d. De garnizoens- of plaatselijke staven. Ook hieromtrent geldt hetzelfde wat dienaangaande bij de behan deling van het leger van Bengalen is aangeteekend. Het leger van Madras is verspreid over 46 garnizoenen, waarvan 26 in Birma en 1 te Port Blair op de Andaman-eilanden. In 36 garnizoenen worden (1) Hiervan 8 souschef van den staf in de districten en 2 voor speciale diensten. (2) Zie Quarter Master Generals Department, leger van Bengalen, biz. 816. (3) Zie Militaire Auditie, leger van Bengalen, blz. 318. (4) Zie Militair Onderwijs, leger van Bengalen, blz. 318. (5) Bij de districtsstaven van het leger van Madras worden in de Army List geen gewestelijk E/a Officieren der genie genoemd.

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 405