389 afzonderlijke plaatselijke staven aangetroffen, drie dezer zijn tevens reconvalescentendepóts voor Britsche troepen en wel: Wellington op het Nilgiri gebergte, Poonamallee en Pallaveram bij Madras. De voornaamste garnizoenen zijn Secunderabad in Hyderabad, Bangaloe in Mysore, Belgaum op de Westelijke Gfhats en Rangoon in Birma. In het geheel behooren tot den plaatselijken staf van het leger van Madras 29 Station Commanders (kolonel, luit. kol. of majoor); 23 Stafofficieren (majoor, kapitein of luitenant); 1 Garrison Quarter Master (luitenant); 14 Senior Medical Officers of plaatselijk eerstaanwezend officieren van gezondheid (hoofdofficier of kapitein); 3 Commissariat Officers of plaatselijk eerstaanwezend intendance officieren (kapitein en luitenant); 6 Executive Engineers of plaatselijk eerstaanwezend genieofficieren (majoor of kapitein); 3 kantonnements magistraten (kapitein en luitenant); 2 veldpredikers; 8 onderofficieren (voor de reconvalescentendepóts). ad e. De Britsche korpsen. Deze bestaan uit 2 regimenten cavalerie; den staf der artillerie; 2 batterijen rijdende artillerie 8 batterijen veldartillerie; 1 zware veldbatterij 1 batterij bergartillerie 3 compagnieën vestingartillerie 10 bataljons infanterie. De formatie dezer korpsen is geheel gelijk aan die van het Ben- gaalsche leger. De staf der artillerie alleen is verschillend en bestaat uit 1 commandant (kolonel); 1 assist, adjud. genl. (kolonel); 1 stafkapitein

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 406