393 ad b. De staven en diensten van het hoofdkwartier zijn nagenoeg op dezelfde wijze samengesteld als bij het Madras leger. Het Adjudant Generals Department, de Militaire Geneeskundige Dienst en de Dienst der Militaire Werken zijn geheel gelijk aan de gelijknamige departementen en diensten bjj het Madras leger. Het Quarter Master General's Department telt méér een kapitein, in specteur van het veldseinwezen bij de legers van Bombay en Madras beide, en de Dienst van het Legeronderwijs telt 1 inspecteur minder. Daarentegen behoort tot het Bombay leger een inspecteur der gym- nastieksehoien, die ook het toezicht heeft op de gelijknamige scholen bij het Madras leger. ad c. De districtsstaven. Het door het leger van Bombay bezette gebied, waartoe ook Aden behoort, wordt verdeeld in zeven militaire districten, waarvan twee districten le klasse onder het bevel van generaal-majoors en vijf districten 2e klasse onder het bevel van brigadier-generaals. De districten le klasse zijn: Poona hoofdkw. Poona Mhow Mhow. De distrieten 2e klasse zijn: Bombay hoofdkw. Bombay; Deesa Deesa Nagpore Kamptee; Sind Kurachee Aden Aden. Omtrent de samenstelling der staven geldt hetzelfde wat dienaan gaande bij de beide vorige legers werd aangeteekend. In het geheel behooren tot den districtsstaf van het Bombay leger: 7 Commandanten, 2 adjudanten (van de generaal-majoors); 5 Assistant Adjudant Gen. (kolonel, luit. kol. en majoor) chefs van den staf in de distrieten Poona, Mhow, Bombay, Deesa en Sind. 7 Deputy Assist. Adjudt. Gen. (kapitein), waarvan 2 chefs van den staf in de districten Nagpore en Aden en de vijf anderen adjunct van den staf in de overige districten 2 Colonels on staff, commandanten van de Koninklijke Artillerie.

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 410