394 2 stafkapiteins van de Artillerie, toegevoegd aan de kolonels 7 gewestelijk eerstaanwezend officieren van gezondheid Principal Medical Officerkolonel); 7 gewestelijke intendanten {Chief Commissariat Officerluit. kolo nel, majoor, kapit. en luit.); 2 inspecteurs van de draagbare vuurwapenen {Dep. Assist. Gen. for Musketrykapitein) 3 gewestelijke chefs van het Materieel der Artillerie {Ordnance Officerluit. kol. en kapitein) 1 auditeur-militair (Assist. Judge Advocate Generalkapitein); 1 Deputy Assistant Adj. Gen. for Instructionmajoor. ad d. De garuizoens- of plaatselijke staven. Ook hieromtrent geldt hetgeen daarover bij de beide vorige legers werd aangeteekend. Het leger van Bombay is verspreid over 40 garnizoenen en detachementen (waarvan o. a. alleen zes in het gebied van Aden), in 32 waarvan een afzonderlijke plaatselijke staf wordt gevonden Vijf dezer, n.l. Purandhar op de Westelijke Grhats ten Zuidoosten van Poona, Deolali ten Noordoosten van Bombay, Calaba ten Zuidoosten van Bombay aan zee, Aboe op den berg van dien naam en Ghirzee in Sind, zijn reconvalescentendepöts voor Britsche troepen. De voornaamste garnizoenen van het Bombay leger zijn, behalve de hoofdstad zelve, Poona ten Zuidoosten van Bombay, Kirkee een weinig ten Noordwesten van Poona, Mhow in Centraal-Indië, Neemucti in Centraal-Indië, Ahmedabad ten Noorden van de golf van Cambay, Karatsji of Kurachee in Sind en Aden. In het geheel behooren tot den plaatselijken staf van het Bombay leger: 24 Station Commanders (kolonel, luit. kolonel of majoor) 1 Adjudant van den commandant van het depot te Deolali (kapitein) 19 Stafofficieren (majoor, kapitein en luitenant); 18 Senior Medical Officers of plaatselijk eerstaanwezend officieren van gezondheid (luit. kol., majoor en kapitein) 7 Executive Engineers of plaatselijk eerstaanwezende genieoffi cieren (majoor en kapitein), waarvan twee te Bombay, één voor de gewone werken en één speciaal voor de defensiewerken.

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 411