398 van het leger optreden, staan zij onder de bevelen van het Militair Departement. De hier bedoelde korpsen zijn ingericht op den voet van de Inlandsehe regimenten der legers van Bengalen, Madras en Bombay, doch tellen over het algemeen minder Europeesche officieren, die evenals bij de regimenten van het leger, afkomstig zijn van het stafkorps. De Inlandsehe militairen daarbij worden op dezelfde wijze aange worven als die der korpsen van het leger en genieten dezelfde soldij en verpleging. De hier bedoelde korpsen zijn a. Het Hyderabad contingent, b. de ruiterij van Centraal-Indië Centraal India Horse), c. het Malwa Bhil korps, d. het Bhopal bataljon, e. de ongeregelde krijgsmacht van Deoli, f. de ongeregelde krijgsmacht van Erinpoera, y. het Meywar Bhil Corps, h. het Merwara bataljon, i. het escorte van den Resident van Nepal. ad a. Het Hyderabad contingent bestaat uit eene geheele brigade, die door de Britten op kosten vau den Nizam van Hyderabad wordt op de been gehouden, welke vorst daarvoor de provincie Bezar in rechtstreeksch beheer aan het Britsch-Indisch Gouvernement heeft afgestaan. (1) De bevelen van het Gouvernement worden aan het Contingent overgebracht door tusschenkomst van den resident van Hyderabad, welke autoriteit in sommige gevallen over het korps kan beschikken en als de administratieve chef daarvan kan worden aangemerkt; hem is een militaire secretaris (luitenant-kolonel) toegevoegd. Het Contingent bestaat uit: den staf, 4 regimenten cavalerie, 46 batterijen veldartillerie en 6 regimenten infanterie. (1; "Wat de door deze provincie opgebrachte belasting meer bedraagt dan het kostende Tan het contingent wordt aan den Nizam uitbetaald.

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 415