401 834 onderofficieren en minderen 1 hospital assistant. De infanterieregimenten zijn drie aan drie linked. De bewapening is dezelfde als die der Inlaudsehe infanteriere gimenten van het leger. ad b. De ruiterij van Oentraal-Indië Central India Horse). Dit korps bestaat uit twee regimenten, waarvan het eerste te Groöna en het tweede te Agar is gelegerd. Het geheel staat onder bevel van een kolonel, terwijl de formatie van elk regiment is als volgt: Europeanen 4 eskadronscommandanten (majoor of kapitein), waarvan de oudste 2e commandant 4 eskadronsofficieren (kapitein of luitenants); (l) 1 officier van gezondheid (majoor). Inlanders 17 officieren (1 risaldar major, 3 risaldars, 5 ressaïdars, waarvan 1 Inlandsch regimeutsadjudant en 8 jemadars); 608 onderofficieren en minderen. (2) De paarden en kameelen zijn ook hier het eigendom van het regiment. ad c. Het Mal .va Bhil korps (infanterie) gelegerd te Sirdarpoie in Centraal-Indië, en zooals de naam aanduidt voornamelijk gerecruteerd uit Bhils, is samengesteld als volgt: Europeanen 1 commandant (luit. kol.); ladjudant (kapitein); 1 officier van gezondheid (luit. kol Inlanders: 18 officieren (1 subadar major, 7 subadars en 8 jemadars, waarvan een Inlandsch adjudant); 596 onderofficieren en minderen; 2 hospital assistants; Dl. I, 1895. 27 (1) Hieronder een die dienst doet als adjudant. Volgens de Army List zijn vele officieren, die tot het korps belio ren, in betrekkingen daarbuiten werkzaam en zijn in hunne plaats andere officieren, zoowel van het stafkorps als van het Britsche leger, daarbij gedetacheerd. (2) Hieronder 16 kameelruiters.

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 418