402 ad d. Het Bhopal bataljon (infanterie). Dit bataljon ligt in garnizoen te Sehore in Centraal-Indië (Bhopal). De formatie is als volgt Europeanen 1 commandant (kolonel) 1 vleugelcommandant (luit. kol.), tevens 2e commandant; 2 vleugelofficieren (luitenants), waarvan één adjudant; (1) 1 officier van gezondheid (majoor). Inlanders 20 officieren (1 subadar major, 9 subadars en 10 jemadars, waarvan een Inlandseh adjudant) 920 onderofficieren en minderen; 2 hospital assistants. ad e. De ongeregelde krijgsmacht van Deoli. Deze bestaat uit twee „troops" cavalerie (silladar) en 8 compagnieën infanterie en ligt in garnizoen te Deoli in Rajpoetana (Oodeypore). De formatie is Europeanen 1 commandant (kapitein); 1 eskadronscommandant (kapt tevens 2e commandant; 1 vleugelcommandant (kapt.), tevens adjudant; (2) 1 officier van gezondheid (majoor). Inlanders: 4 cavaierieofficieren (2 risaldars en 2 jemadars) 160 onderofficieren en minderen der cavalerie; (B) 16 infanterieofficieren (1 subadar major, 7 subadars en 8 jemadars) 696 onderofficieren en minderen der infanterie; 2 hospital assistants. (4) ad f. De ongeregelde krijgsmacht van Erinpura. De formatie vau dit korps is geheel gelijk aan dat sub e genoemd. (5) (1) Bovendien een ot' twee gedetacheerde oificieren on probation. (2) Bovendien een of twee gedetacheerde officieren on probation. (3) Hieronder 4 kameelruiters. (4) Bovendien een non effective native staf van 1 subadar major, 1 Inlandseh adjudant en 20 Inlandsche onderofficieren. (5) Zie noot (4).

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 419