404 1 Inlandsche dokter (1). 7e. De Hulpdiensten van het Leger voor zoover deze hiervoren niet reeds geheel behandeld zijn. Tot de hier bedoelde hulpdiensten moeten gerekend worden de dienst der Militaire Comptabiliteit, de Intendance- en Transportdienst, de dienst van het Materieel der Artillerie, de dienst der Militaire Gebouwen en Werken, de Militaire Geneeskundige dienst, de Veterinaire dienst bij het Leger, de dienst der Remonte, de dienst der Militaire kleeding, de dienst voor het aanfokken en dresseeren van transportvee en de Geestelijke dienst bij het Leger (Ecclesiastical Department). Behalve de Accountant General werden de overige offioieren, die tot het dienstvak der Militaire Comptabiliteit behooren, tot nog toe niet besproken, omdat zij niet ingedeeld zijn bij de ver schillende staveD. Aan het hoofd van den dienst bij elk leger staat een Controller of Military Accounts (kolonel of luitenant-kolonel). Het leger van Bengalen alleen is voor dit doel in twee kringen verdeeld een Ooster- en een Westerkring aan het hoofd van elk waarvan een Controller staat. Aan deze controleurs zijn de overige comptabiliteitsofficieren ondergeschikt. Deze laat sten worden verdeeld in klassen en wel in Military Accountants le, 28, 8® en 4e klasse (majoor of kapitein) en in Assistant Military Accountants l6, 26 en 3e klasse (kapitein of luitenant) Wat hunne dienstbetrek king aangaat, treden de Accountants op als verificateurs Examiners of Military Accountsof als souschef en adjuncten op het bureau van den Accountant General, of vervullen zij de betrekkiug vau gewoon Assistant Secretiry aan het Militair Departement De Assis tants Accountants vervullen ongeveer dezelfde functiën als de Station paymasters bij het leger in Groot-Brittannië en letland, dan wel (1) De Army List vermeldt niet of deze doktor een officier van gezondheid of een burgerarts ia.

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 421