405 zij zijn ondergeschikt werkzaam op de bureaux van de Controllers en de Examiners of vervangen laatstgenoemden, wanneer zij wegens verlof tijdelijk afwezig zijn. De Examiners worden weer onderscheiden in Pay examiners en Examiners of Commissariat accounts. Eerstgenoemden controleeren en verifieeren alle uitgaven, reke ningen en verantwoordingen betreffende traktementen, soldijen, toela gen enz., die hun door de Assistant Accountants worden toegezonden, welke deze stukken op hunne beurt althans gedeeltelijk ontvangen van de officiating paymasters bij de Britsche infanteriebataljons, de adjudanten bij de Britsche cavalerie en bij alle Inlandsche regi menten en korpsen Miueurs en de commandanten der batterijen en compagnieën artillerie. Laatstgenoemden doen hetzelfde ten opzichte van de uitgaven, die door de Intendance voor de verpleging van het leger en voor aaukoop en onderhoud van transportmaterieel en van geneeskundige behoef ten worden gedaan. De controle en verificatie der Examiners strekt zich zoowel over het materieel als over het geldelijke uit, zoodat zij ook de mate- rieele verantwoordingen van de quartermasters bij de korpsen en van de magazijnmeesters en beheerders van bewaarplaatsen der Inten dance ontvangen. Zij zenden alle rekeningen en verantwoordingstukken, na ze geverifieerd te hebben, aan de controleurs, die gelijke beschei den ontvangen van de comptabele officieren examinersvan het Materieel der Artillerie en den Dienst der Militaire Gebouwen en Werken. Laatstgenoemden verzamelen alle rekeningen en maken daaruit eene algemeene rekening op, die tot grondslag dient van de jaarlijksche begrooting voor het betrokken leger. De Controleurs zijn de financieele adviseurs van de bevelhebbers der legers waarbij zij dienen en worden door dozen gehoord omtrent alle aangelegenheden, die eene verhooging van uitgaven ten gevolge hebben of in het algemeen, de militaire comptabiliteit raken. Sedert 1891 is aan de Controleurs de bevoegdheid toegekend hiervoren genoemd. In het geheel telt het Britsch Indisch leger: 35 Military Accountants en Assistants Accountants en wel: 1 Accountant General (kolonel) 4 Controllers of Military Accounts (kolonel en luit. kol.);

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 422