407 wel als souschef en adjunct op het hoofdbureau, terwijl hun ook wel speciale diensten worden opgedragen. De Assistant Commissaries General zijn of in betrekkingen van minder gewicht zelfstandig werkzaam, of dienen ondergeschikt op groote bureaux. De titulaire officieren en de onderofficieren voeren in den regel het beheer over bewaarplaatsen der intendance en depots van trans- portdieren en voertuigen of dienen ondergeschikt. Yan de 153 officieren en titulaire officieren, die de formatie der intendance van het geheele Britsch-Indische leger aangeeft, werden er bereids 38 genoemd bij de behandeling van het Militair Departement en de staven der verschillende legers. Tot den dienst van het Materieel der Artillerie behooren 1 Director General (generaal-majoor); I Deputy Director General (kolonel) 4 Inspectors General (kolonel of luit.-kolonel) 5 Ordnance officers le klasse (kolonel, luit-kolonel of majoor); 7 Idem 2e klasse (majoor of kapitein); II Idem 3e klasse (kapitein); 13 Idem 4e klasse (kapt. of luit); 9 superintendenten van de inrichtingen tot het vervaardigen van artilleriematerieel (hoofdofficier en kapitein); 5 Deputy Commissaries (1 majoor titulair en 4 kapiteins titulair); 6 Assistant Commissaries (luit. titulair); 10 Deputy Assistant Commissaries (luit. titulair); 86 Conducteurs warrant 78 Onderconducteurs) officers. 9 Oppermeester geweermakers (civiele ambtenaren). De Directeur Generaal is de Chef van den dienst en de onder directeur is hem toegevoegd. De Inspecteurs Generaal treden op als chef van dienst bij de legers van Madras en Bombay en in den Ooster- en Westerkring van het Bengaalsche leger. De officieren der verschillende klassen zijn gewestelijke (districts) dienstchefs of toegevoegd aan de superintendenten van de inrichtingen tot vervaardiging van materieellaatstgenoemden zijn de chefs der navolgende inrichtingen

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 424