408 de patroonfabrieken te Dim Dum (bij Calcutta) eu te Kirkee (Bombay), de buskruitfabrieken te Kirkee en te Ishapoer (Bombay); de affuiten- en voertuigenfabriekeu te Fathegarh (Noordwestelijke provincie) Bombay en Madras; de projectielfabriek te Cossipore (bij Calcutta); de harnachement- en zadelmakerij te Cawnpore (Oudh). De officieren titulair zijn in groote garnizoenen met het beheer der artilleriemagazijnen belast, terwijl de conducteurs en onderconducteurs ondergeschikt werkzaam zijn en in de kleinere garnizoenen het beheer voeren over de daar aanwezige artilleriemagazijnen. Van de 72 officieren en honoraire officieren van dezen dienst werden er bereids 14 genoemd bij de behandeling van het Militair Departement en de districtsstaven der drie legers. De officieren van den dienst der Militaire werken behooren allen tot de genie Royal Engineersdoch daaronder is nog een klein aantal tegenwoordig alleen hoofdofficieren die vroeger behoord hebben tot de Indian Engineersdoch later met de Royal Engineers zijn samengesmolten De genieofficieren in Indië zijn niet alleen werkzaam bij de Militaire werken en ingedeeld bij de korpsen mineurs eu sappeurs, doch zij treden even goed als de officieren der drie andere wapens op als districtscommandant, als officier bij den Ge- neralen siaf (zoowel bij het Adjudant General's als bij het Quarter Masters Generals Departmenten als adjudant van den Gouverneur- Generaal en der verschillende legerbevelhebbers. Tot voor weinige jaren waren de Burgerlijke en de Militaire werken vereenigd; bij hunne scheiding hebben de officieren van het Militaire dienstvak en die van den civielen dienst beide de ambtstitels behouden, die zij vroeger bezaten en zijn bij beide werkkring en bevoegdheid nagenoeg hetzelfde gebleven als voorheen, zoodat het onderscheid tegen woordig feitelijk alleen daarin bestaat, dat de militaire ingenieurs onder het Militair Departement ressorteeren en de ingenieurs voor de burgerlijke werken onder het Departemeut van Burgerlijke Openbare Werken. (1) (1) Bij de voorgestelde legerorganisatie zal het Departement der Militaire Werken bij elk legerkorps onder een Inspecteur Generaal Btaan, zal er in elk district een eerstaan wezend ingenieur (Commanding engineeri zijn en zullen de overige officieren de ambtsti tels dragen van garrison engineer en assistant garrison engineer.

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 425