409 De Dienst der Militaire Gebouwen en Werken bestaat thans uit: 1 Chief Engineer le klasse (generaal-majoor) 1 Idem 2" klasse (kolonel) 1 Idem 3e klasse (luit.-kolonel) 8 Superintending Engineer le ki. (kolonel en luit -kolonel) 2 Idem 2® klasse (kolonel en luit - kolonel) 2 Idem 3e klasse (kolonel en luit.-kolonel); 14 Executive Engineer le graad (kolonel, luit.-kolonel en majoor); 16 Idem 2e graad (luit.-kolonel, majoor en kapitein); 17 Idem 3e graad (majoor en kapitein); 8 Idem 4e graad (kapitein en luitenant); 45 Assistant Engineer le graad (kapitein, luitenant en luit. titulair); 25 Idem 2e graad (luitenant, kapitein titulair en luitenant titulair); 18 luitenants van de genie gedetacheerd bij den dienst der militaire werken; 1 examiner (verificateur der uitgaven voor geniewerken, majoor.) De Chief Engineer le klasse staat aan het hoofd van het geheele dienstvak de Chief Engineers 28 en 3e klasse ziju Chefs van dienst bij de Madras- en Bombay legers. De Superintending Engineers treden op als gewestelijk (l) en de Executive Engineers als plaatselijk eerstaanwezend genieolficieren, terwijl laatstgenoemden ook belast zijn met de uitvoering van belangrijke militaire werken. De Assistant Engineers en de gedetacheerde officieren zijn onder geschikt werkzaam of hebben het opzicht over de uitvoering van minder belangrijke militaire werkendrie hunner zijn geplaatst bij den f orpedodienst. Tot deu dienst der Militaire Werken behoort ook het opzicht over en het onderhoud van de kazernes en kampementen. Dit is opgedragen aan zoogenaamde harrackmasters, die te zamen het Barrack Department vormen. Tot dat departement behooren 1 kapitein titulair, 6 luitenants titulair, (1) Volgens de Army List zijn er veel meer gewestelijke e/a. ger.ieofficieren dan Superintending Engineers, doch wordt in verscheidene districten eerstgenoemde be trekking bekleed door Executive Engineers met den titel van temporary superintending Engineer.

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 426