410 13 conducteurs, 40 onderconducteurs. Van de hiervoren genoemde 161 officieren en titulaire officieren werden er reeds 38 genoemd bij de behandeling van het Militair Departement en de Districts- en Plaatselijke Staven der drie legers. De officieren van den Geneeskundigen Dienst, zoowel die van den Army Medical Staff als vau den Indian Medical Service worden ouder scheiden naar de rangen die zij bekleeden (1). Het personeel van het Subordinate Medical Department bezu alleen in de hoogere betrek kingen van de Apothecary Class titulaire officiersrangen; de lagere betrekkingen worden door warrant officers vervuld. Tot den Army Medical Staff van het Britsche leger in Indië behooren 2 generaal-majoors, 11 kolonels, 15 brigade luit.-kolonels, 21 luitenant-kolonels, 110 majoors, 154 kapiteins, 20 luitenants. (2) Tot den Indian Medical Service (3) van Bengalen, Madras en Bombay te zamen behooren: 3 generaal-majoors, 4). brigade luitenant-kolonels, 17 kolonels, (1) Volgens Breijer „Verslag eener zending naar Opper Birma" Ind. Mil. Tijdsch.jg. 1888," worden de militaire artsen onderscheiden in surgeon general, deputy surgeon general, brigade surgeons, surgeons major en surgeonsdie niet den feitelijken officiers rang bekleeden, doch slechts aan die rangen zijn geassimileerd, waarbij dan de kapiteinsrang de laagste is. Volgens the Army Book for the British Empire 1893 is het echter in 1891 wensohelijk geoordeeld aan de militaire doktoren feitelij be militaire rangen toe te kennen. Ook blijkt uit de Army List van 1894, dat tot den geneeskun digen dienst bij het leger tegenwoordig ook luitenants behooren. (2) Dit aantal is zoo gering, omdat de rang van luitenant eerst zeer kort geleden is ingevoerd geworden. (3> Hieronder ook begrepen de officieren, die alleen den burgerlijken geneeskun digen dienst uitoefenen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 427