411 90 luitenant-kolonels, 224 majoors, 210 kapiteins, 66 luitenants. (1) Evenals bij den Indian Medical Service bestaan er afzonderlijke Subordinate Medical Departments voor Bengalen, Madras en Bombay. Tot de Apothecary Class behooren in 't geheel: I Senior apothecary 1 kl., majoor titulair, II idem (kapt. titulair), 12 idem (luit. titulair), 25 senior apothecaries 2e kl. (luitenant titulair), 150 apothecaries le en 2e kl. 255 assit. idem l conducteurs en onderconducteurs. 68 sub assist. idem j Yan de hierbovengenoemde 984 officiereu van gezondheid en 522 apothecaries zijn er bereids respectievelijk 314 en 11 genoemd bij de behandeling van het Militaire Huis van den Onderkoning, het Militair Departement, de legers van Bengalen, Madras en Bombay en de korpsen onder het Gouvernement van Indië. De Veterinaire dienst bij het leger telt 5 luitenant-kolonels, 7 majoors, 16 kapiteins, 34 luitenants. Yan de luitenant-kolonels is één chef van den militairen Veteri- nairen dienst in Indië en tevens Inspecteur van dien dienst in den Wes terkring van het leger van Bengalen; drie anderen zijn Inspecteurs, respectievelijk van den Oosterkring van dat leger en van de legers van Madras en Bombay, terwijl de vijfde Inspecteur Generaal van den Civiel Yeeartsenijkundigen dienst is. Yan de overige officieren zijn de meesten belast met de behande ling van zieke paarden in de zoogenaamde Veterinary hospitals, die in alle groote garnizoenen, waar veel cavalerie en bereden artillerie ligt, gevonden worden, terwijl de anderen belast zijn met den garnizoens- (1) Dit aantal is zoo gering, omdat de rang van luitenant eerst zeer kortgeleden is ingevoerd geworden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 428