412 dienst, iu sommige garnizoenen als leeraar optreden aan de veeart- senijkuudige scholen te Bombay, Poona, Lahore en Ajmere of toege voegd zijn aan de remontedepöts te Calcutta, Saharanpur eu Stossur. Een kapitein en zes luitenants zijn belast met het toezicht op den Civielen Yeeartsenijkundigen dienst. Yan de hiervoren genoemde 62 officieren is er reeds een genoemd bij de behandeling van het hoofdkwartier van het leger van Bengalen. De dienst der Remonte bestaat uit 1 Directeur (kolonel), 3 Superintendenten (1 luit. kol. en 2 kapiteins) van de reserve- depots te Calcutta, Saharanpur en Stossur, 2 Superintendenten (kapiteins) van de „rearing" depóts te Stapur en Kurnal, 1 Assistant Superintendent (luitenant) van het reservedepót te Saharanpur. Van deze officieren is de Directeur reeds genoemd bij de behan deling van het Militair Departement. De Kleedingdienst bij het Britsch Indische leger {Army Clothing Department) omvat alleeu de verstrekking van de bovenkleeding, de hoofdbedekking en het schoeisel, die ten laste komen van het Gouver nement. De zorg hiervoor berust bij twee Superintendenten (kolonels), één voor Bengalen en één voor Madras. (1) De dienst voor het aanfokken en dresseeren van transportvee omvat de veefokkerij te Hissar {Hissar Cattle Farm) en het olifanten depot (Kheddah Establishment) te Dacea. Eerstgenoemde inrichting staat onder het beheer van een Superintendent (majoor van het stafkorps); de tweede onder dat van een Civiel ambtenaar. Tot den Geestelijken dienst bij het leger behooren 80 senior chaplains 65 junior chaplainsen 15 chaplains on probation van de An- glikaansche kerk (Church of England) en 8 senior chaplains (1) Voor Bombay worden geen afzonderlijke Superintendenten opgegeven, waarsohijnljjk zal. dus het Bombay leger door een der beide andere Superintendenten of door alle twee voorzien worden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 429