414 vermelding de Volunteer korpsendie georganiseerd zijn op den voet der gelijknamige korpsen in Groot-Brittannië en Ierland en in alle groote plaatsen van Indië zijn opgericht. Zij behooren niet tot het leger en staan onder het oppercommando, hetzij van den legerbe velhebber, hetzij van den Commissioner (1) der afdeeling waar zich het korps bevindt. De volunteers staan onder hunne eigen offi cieren, die door den onderkoning benoemd worden, terwijl bij do grootere korpsen een officier van het leger als instructeur wordt gedetacheerd. De volunteers ontvangen geen soldij, voorzien zeiven ia hunne kleeding en uitrusting (met uitzondering hunner wapens) en worden meestal tweemaal 's weeks geoefend. Gedurende den tijd dier oefeningen staan zij onder de krijgswetten. In tijden van gevaar kunnen die korpsen gebezigd worden voor de landsverdediging. Op 1 Maart 1894 bestond de volunteer krijgsmacht uit: 2 korpsen naval volunteers393 man, ld cavalerie2467 6 artillerie790 1 genietroepen185 53 infanterie20538 Totaal 24373 (2) B In de laatste jaren is men begonnen eene volunteer reserve in het leven te roepen. Op het oogenblik bestaat deze nog slechts bij twee cavalerie- en elf infanteriekorpsen en behooren daartoe 935 man. Legers der Inlandsche Staten. Onder de Inlandsche Staten in Indië, welke onder Britsche souvereiniteit of suzereiniteit staan, zijn er 133, die eene militaire macht op de been houden, waartoe dan bij de tusscheu de vorsten dier rijken en het Britsch-Indiseh Gouvernement gesloten contracten vergunning is verleend. (1) Besturend ambtenaar eener afdeeling. (2) De hier opgegeven sterkte ie de effectieve sterkte onder de wapens. De orga- nieke sterkte is niet onbelangrijk grooter.

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 431